Co robić by ustrzec się zawodu po nieudanym zakupie gadżetu?

Posted on 09/09/2022 7:52am

Znaczna konkurencja w sprzedaży - szczególnie w obszarze elektroniki - sprawia, że to klient jest najistotniejszym ogniwem. To o klienta się zabiega, starta się go skusić na wiele najróżniejszych sposobów. Z punktu spojrzenia klienta może być to sytuacja niezbyt komfortowa, gdyż informacje o zaletach praktycznych danego sprzętu giną w potopie komunikatów wpływających na emocje, jednak tak naprawdę malutko wnoszących do sprawy.

smartfon
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
Metodą na natarczywą reklamę z krzyczącymi gwiazdkami może być logiczne myślenie oraz porównywanie osiągalnych artykułów. Nic nie ma gorszego niż źle wybrany i jeszcze do tego kosztowny sprzęt. By ustrzec się rozczarowania po nietrafionym zakupie przede wszystkim musimy się zastanowić do czego będzie nam przydatny konkretny sprzęt, po czym uzbrojeni w tą wiedzę możemy siąść do komputera aby dokonać selekcji. W internecie dostępnych jest wiele serwisów gromadzących dane techniczne (np. telefonów), starczy wbić w Google frazę: porównaj telefony, i już można dowolnie wybierać dostępne opcje. Dla naszej wygody strony owe pozwalają na wyszukiwanie obiektów podług zadanych wyznaczników, i tak na przykład zaznaczenie wyrażeń: samsung dotykowy uwidoczni wykaz wszystkich modeli owej znanej firmy z dotykowym ekranem. Można zrobić porównanie tutaj - porównaj telefony.

OnePlus One
Author: Maurizio Pesce
Source: http://www.flickr.com
W takim serwisie mamy funkcję tzw. porównaj telefony przykładowo z różnymi systemami operacyjnymi (Android bądź Windows Phone 7), i sposobność wyselekcjonowania aparat z takimi parametrami jakie nam pasują. Kolejną pomocą mogą być ogłaszane w portalach opisujące nowinki technologiczne testy. Duże popularne serwisy tego rodzaju otrzymują od producentów modele promocyjne w zamian za artykuł prezentujący ich cechy.

Dla koncernu może być to dodatkowa odmiana marketingu a dla nas użytkowników kolejne źródło wiedzy. Rzecz jasna najlepiej jest przejrzeć parę podobnych serwisów przed podjęciem jakichkolwiek decyzji. Na pewno należy się wystrzegać takich artykułów, które sprawiają wrażenie nazbyt optymistycznych.

Zaintrygował Cię nasz temat? Jeżeli tak, to wejdź do następnego artykułu i czytaj dalej aukcje elektroniczne na logintrade.pl o tym, co najbardziej Cię interesuje.

Nawet najlepsze telefony bezprzewodowe mają swe wady, i jeżeli w tekście nie będą one wyraźnie podkreślone, za to atuty są wychwalane w sposób nadmierny... szukajmy innego miejsca, aż wyszukamy rzetelne dane. Polecam zajrzeć: smartfon Windows Phone 7.