Czemu wysłanie formularza 37 przez Internet jest komfortowe

Posted on 12/03/2019 7:34am

Aplikacje są tak skonstruowane, że same liczą podatek należny, sumę do zwrotu, czy też podatek do zapłacenia. Jedyne co musi zrobić podatnik to w prawidłowy sposób wypełnić pojedyncze punkty
Co ważne, za pomocą aplikacji w szybki i prosty sposób zdołają się rozliczyć także osoby które prowadzą swoją działalność gospodarczą.


Po posłaniu PIT 37 przez Internet drukujemy UPO, gdyż jest to dowód na to, że bez problemu dostarczyliśmy rozliczenie podatku. Dowód ten wraz z deklaracją trzeba trzymać przez 5 lat. Wiele osób wyliczających się za pomocą tego formularza korzysta również z pośrednictwa pracodawcy, bądź ZUS-u.


roll-up na szkoleniu
Author: Achim Hepp
Source: http://www.flickr.com
Coraz to większa liczba Polaków rozlicza się z fiskusem drogą elektroniczną PIT-y czynią nam coraz to mniej trudności dzięki specjalnym oprogramowaniom, które bardzo dobrze spełniają swoją rolę. Na początku Ministerstwo Finansów udostępniło płacącym podatki nową usługę, wstępnie wypełnione zeznania podatkowe.

Masz chęć przeczytać inne równie pomocne sugestie? Jeśli tak, to zobacz tutaj rzecznik patentowy, a z pewnością nie odczujesz zawodu.

Ma to uprościć obliczanie PIT. Wówczas usługa ta obejmowała wyłącznie PIT-37, natomiast w później również pozostałe. Blisko jedna piąta spośród nich skorzystała z niej.


W roku 2017 czeka płacących podatki niemało zmian. Wzrośnie kwota (zobacz smartvest) dochodu wolnego od podatku dochodowego od osób fizycznych.


Nowiną w skali skarbowej PIT 2017 ma być znacznie większa niż dziś kwota pomniejszająca podatek, jest to 1440 zł. Przekłada się to na także znacznie większą niż teraz kwotę przychodu wolną od podatku PIT do 8002 zł.

Te kwoty maksymalnego dochodu wolnego od podatku zostały określone w wyniku uwzględnienia obowiązujących reguł zaokrąglania podatku.

Tags: fiskus, rozliczenie, możliwości