Czy informacje na naszym komputerze są bezpieczne? Jak zabezpieczyć ważne dane przed utratą albo przejęciem przez osoby nieuprawnione?

Posted on 17/05/2022 7:59am

Obecnie człowiek tak naprawdę nie jest w stanie obyć się bez sprzętów elektronicznych. Różnych gadżetów jest faktycznie dużo na rynku, natomiast wciąż chociażby do pracy wykorzystywane są laptopy lub też komputery stacjonarne. Oczywiście wydajność tego typu sprzętów jest lepsza niż jeszcze parę lat wstecz. Wciąż powstają wciąż nowe udogodnienia, jakie powodują, iż korzystanie z tego typu urządzeń jest wygodniejsze.

pliki, chmura, dane
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Tym bardziej jeśli chodzi o sprzęt do pracy ogromnie ważnym zadaniem jest składowanie danych. W związku z tym, iż wciąż częściej słyszymy o incydentach wykradania różnego rodzaju ważnych informacji, zabezpieczenie takich danych jest niezwykle ważną rzeczą. Jak w związku tym w bezpieczny sposób można ważne dla nas informacje przechowywać? Jakie są możliwości ochrony ich?Także najnowszy sprzęt może być skradziony, mieć wirusa albo też ulec uszkodzeniu. W takim wypadku jest niebezpieczeństwo, że znajdujące się na nim dane zostaną po prostu utracone. W przypadku kradzieży warto zabezpieczyć się szyfrując dane dysku twardego. Natomiast ciężkie do odgadnięcia hasło będzie dodatkową ochroną przed wejściem na nasze konto osób niepowołanych.

Jeśli chodzi o przechowywanie danych, to wciąż częściej mówi się o niedoskonałości normalnych dysków albo też różnych nośników danych. Każde z nich w końcu traci swoje właściwości oraz istnieje niebezpieczeństwo utracenia zgromadzonych informacji. Dobrym pomysłem mogą okazać się pliki w chmurze- przekonaj się: pliki przechowywane w chmurze. Coraz popularniejsze dziś, ponieważ przechowywanie informacji w wirtualnym serwerze sprawia, iż nie potrzeba nam dodatkowych, zawodnych gadżetów. Można znaleźć zarówno wirtualne serwery płatne oraz bez dodatkowych kosztów. Taki wirtualny Centos server jednak nie należy do nas tylko do zewnętrznej firmy, więc wysyłamy nasze informacje na obcy serwer. Dlatego trzeba sprawdzić na ile bezpieczna jest dana oferta-

cloudcomputing, chmura, dane
Author: www.cloudia.pl
Source: www.cloudia.pl
Jak chodzi o bezpieczeństwo laptopa trzeba zainstalować dobry antywirus. Niestety lecz możliwości wirusów dzisiaj są wielkie. Czasami nie zdajemy sobie sprawy z zagrożenia, jakie niosą ze sobą wirusy. Mogą one wykraść nasze informacje z komputera czy choćby usunąć część informacji. Posiadanie antywirusa to już konieczność, o której trzeba pamiętać. Musimy też pamiętać o aktualizowaniu tego typu oprogramowania, by jak najlepiej spełniało swoją rolę. To tylko kilka wskazówek, jednak wartych zapamiętania i stosowania na co dzień.

Tags: komputery, oprogramowanie, dane