Czy prowadzenie firmy w kraju nad Renem jest łatwiejsze niż w Polsce?

Posted on 28/04/2021 7:39pm

Raczej dla żadnego człowieka nie jest tajemnicą fakt, że w naszym kraju biznesmeni nie mają lekkiego życia. Przynajmniej jeśli chodzi o sprawy urzędowe. Duże koszty prowadzenia działalności czy urzędnicze absurdy, to zaledwie kilka przykładów.


Nieco inaczej sprawa ta może wyglądać u naszych zachodnich sąsiadów.
ekspert
Author: tomasz przechlewski
Source: http://www.flickr.com


W Niemczech przedsiębiorcy nie są zobligowani do powtarzalnego płacenia składek ZUS, jednak muszą opłacać duże składki zdrowotne. Co interesujące, żeby założyć działalność przemysłową w Niemczech, nie ma potrzeby posiadania w tamtym miejscu meldunku. Istnieje jednak przepis, jaki stanowi, że aby tego typu firma w Niemczech została legalnie zarejestrowana, musi mieć w tym państwie swą centralę. Tę sprawę można jednak rozwiązać poprzez założenie tak zwanego wirtualnego biura. Wg opinii mnóstwa przedsiębiorców, jacy zdecydowali się na założenie firmy za zachodnią granicą, utrzymuje się w tamtym miejscu znacznie lepsze środowisko do biznesu, a przedsiębiorcy nie są traktowani przez urzędników jako potencjalni oszuści.


firma w niemczech
Author: Jack Gray
Source: http://www.flickr.com


Wg zestawień od 2011 r. już ponad 60000 Polaków zdecydowało się na założenie działalności na podstawie własnej firmy w Niemczech. Jeżeli chcesz do nich dołączyć, prawidłowo jest wyszukać koniecznych danych w internecie, gdyż są firmy, które zajmują się pomocą przy otwieraniu i funkcjonowaniu firmy założonej za naszą zachodnią granicą.


Warto jest zdecydować się na ten krok, nawet jeżeli nie znamy jeszcze zbyt dobrze jęz.

Zaciekawił Cię prezentowany artykuł? Jeśli tak, to śmiało kliknij także ten odnośnik. Pokrewne wiadomości znajdziesz również tutaj konfekcjonowanie produktów.

naszych sąsiadów. Na lekcje języka nadejdzie odpowiedni okres w następnej kolejności. A znajomość języka jest niezwykle ważna co najmniej w zakresie komunikatywnym.

Tags: Internet, biura, biznesmen, interes, zakład