Czy warto zamontować odkurzacz centralny?

Posted on 09/01/2023 7:28am

Modnym sprzętem AGD w każdym domu jest tak naprawdę odkurzacz. Tradycyjne modele odkurzaczy są najbardziej popularne, już od kilku lat na rynku znajdują się także odkurzacze centralne. Zdobywają one coraz większą popularność. Czym można się kierować podczas wybierania właściwego z nich?

odkurzacz w domu
Author: Martin Abegglen
Source: http://www.flickr.com
Odkurzacz centralny to nie pojedyncze urządzenie, które znamy od tak naprawdę wielu lat. Na odkurzacz centralny składa się spora instalacja, której dość istotną częścią jest jednostka centralna oraz rury ssące zakryte w ścianach. Najważniejszym miejscem jednostki centralnej jest silnik, niezbędnym elementem jest oczywiście zbiornik na odpady. Kurz, który zbieramy w czasie sprzątania wędruje rurami ssącymi konkretnie do tego zbiornika. W zwykłych odkurzaczach zbiorniki na kurz powinny być systematycznie czyszczone. W zależności od powierzchni, którą należy sprzątać trzeba robić to czasem naprawdę często. Do plusów odkurzacza centralnego powinno się więc zaliczyć między innymi znacznie rzadsze opróżnianie pojemnika na kurz. W przypadku odkurzacza centralnego zbiornik ten opróżnia się zaledwie kilka razy w ciągu roku.Wiele osób zadaje pytanie: kiedy najlepiej jest zamontować właśnie taki odkurzacz? Ze względów ekonomicznych najodpowiedniejszym momentem na instalację jest moment budowy domu. Montaż urządzenia w już wykończonych wnętrzach jest naprawdę kłopotliwe. Trzeba zrobić wiele przeróbek, aby zakryć rury ssące (więcej informacji o odkurzaczach centralnych). Przekłada się to rzecz jasna na większe koszty. Użytkownicy odkurzaczy takiego pokroju bardzo je sobie chwalą. Podkreślają, że są to urządzenia bardzo ciche, a do tego idealne w przypadku osób z alergią. Dość sporą wadą jest koszt. Koszt dobrego odkurzacza sięga kilku tysięcy złotych. Ale pomimo sporej ceny ilość osób nastawionych je zainstalować jest coraz większa. Powietrze, które zasysa odkurzacz nie osiada ponownie w pomieszczeniu.

odkurzanie pokoju
Author: Travis Wise
Source: http://www.flickr.com
Dla osób, które cierpią na alergię na roztocza kurzu domowego jest to jeden z najważniejszych argumentów. Nastawiając się na system sprzątania usługi sprzątania warszawa centralnego musimy zastanowić się, w jakim miejscu można będzie umieścić wyjścia do odkurzacza na terenie domu - źródło infformacji. Odkurzacz centralny to bez wątpienia rewelacyjne rozwiązanie, które warto rozważyć mimo naprawdę niemałych kosztów, które jego zamontowanie pochłonie.

Tags: dom, AGD, Silnik, alergia