Czym jest NewConnect? W jaki sposób wejść na ten rynek? Jakiego rodzaju formalności trzeba spełnić?

Posted on 20/11/2021 7:33am

NewConnect jest rynkiem akcji, który jest dosyć alternatywny. Prowadzony jest przez Giełdę Papierów Wartościowych. Umożliwia finansowanie wydatków firmom właśnie powstającym jak również firmom innowacyjnym istniejącym już jakiś czas. Najczęstsze sektory na tym rynku to najnowsze technologie w IT, mediach elektronicznych czy odnawialnych źródłach energii. W jaki sposób dostać się na ten rynek?
firma - obrazeczek
Author: Presidencia de la República Mexicana
Source: http://www.flickr.com
Wejście na NewConnect jest związane z paroma rzeczami, jakie trzeba wykonać. Na początek trzeba rozpisać cały biznesplan. Pokazać w nim dobre strony spółki, wyliczyć różne koszty wiążące się z potrzebnym na różne przedsięwzięcia kapitałem. Z dobrze przedstawionym biznesplanem możemy bez kompleksów brać udział w rozmowach dotyczących możliwego wejścia na NewConnect. Dowiedz się więcej: wejście na newconnect z Prometeia.

Dobrze jest korzystać z pomocy osób czy też instytucji, jakie mogą dać nam dobre rady, jeżeli chodzi o przyszły debiut. Poza tym pomogą też często przez pewien czas od wejścia na giełdę.

Jeśli taka tematyka jest dla Ciebie na tyle istotna, że musisz zgłębić ją również od innej strony, więc potrzebne Ci analogiczne dane, to więcej znajdziesz w ofercie (http://ulgaoddlugu.pl/jak-wyjsc-z-dlugow-i-zaczac-oszczedzac/).

Taką ogromną pomocą może być autoryzowany doradca NewConnect. Dobrze jest przejrzeć ofertę różnych doradców. Jest ich w tej chwili na rynku mniej więcej setka. Dlatego nie wybierajmy pochopnie doradcy - sprawdź ich. Takim doradcą są najczęściej kancelarie, instytucje finansowe czy doradcy finansowi. Należy wiedzieć, że taki autoryzowany doradca NewConnect nie zawsze może zgodzić się na współpracę z nami. Musi być przekonany co do naszego pomysłu na biznes. Następnie trzeba zadecydować czy nasza oferta ma być prywatna czy publiczna. Ta pierwsza kierowana jest do kierowana jest do poniżej setki inwestorów, oprócz tego tutaj procedura jest z pewnością bardziej prosta.

Warto zastanowić się nad wsparciem ze strony agencji PR. Pomogą nam oni rozreklamować nasz pomysł w mediach, jak również pośród potencjalnych osób zainteresowanych inwestycją. Przygotować należy też kilka dokumentów. Pomoże tutaj autoryzowany doradca. Ważny będzie przykładowo dokument dopuszczeniowy, jak też sporej objętości prospekt emisyjny. Należy też miedzy innymi wiedzieć o tym, że nasza firma musi być spółką akcyjną, jeśli nią nie jest to trzeba ją przekształcić. W dalszej kolejności trzeba zawrzeć kontrakt (zobacz kredyty dla przedsiębiorstw) z Animatorem Rynku albo też Market Markerem. Zadba on o płynność podczas obrotu akcjami naszej spółki. Do Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych trzeba wystąpić o zarejestrowanie akcji, a do GPW wystosować wniosek o wprowadzenie akcji firmy na rynek. Teraz czas na zadebiutowanie na giełdzie. To natomiast dopiero rozpoczęcie drogi. Trzeba znaleźć się w tej innej, dość odmiennej rzeczywistości. Czytaj więcej na .

Tags: firmy, czas, doradca