Dobry praktyczny sprzęt AGD w kuchni

Posted on 02/11/2018 7:18am

W tych czasach praktycznie każdą powszednią czynność możemy sobie w jakiś sposób ułatwić. Umożliwia to postęp technologii wszelkiego rodzaju, dostępność wszelkich sprzętów i ich niskie ceny. Idealnym przykładem jest gotowanie. Drobny pomocny sprzęt AGD bardzo upraszcza wszystkie czynności z nim związane.
nowoczesna kuchnia
Author: thekitchendesigner.org
Source: http://www.flickr.com/photos
Drobniutkie szatkowanie, rozgniatanie i rozdrabnianie składników bez żadnego wysiłku ułatwiają nam blendery. Jeśli planujemy zrobić koktajl z owoców - nie ma bardziej praktycznego urządzenia. Wystarczy parę minut i już mamy pyszny napój. Bez nudnego rozgniatania i tarcia.

A czajniki elektryczne? Niewiele już pozostało domów, gdzie używa się tradycyjnych czajników z gwizdkiem. W czajniku elektrycznym woda wrze po bardzo krótkim czasie, no i nie mamy zagrożenia pożarem, kiedy zapomnimy o gotującej się wodzie. Ekspresy do kawy natomiast ułatwiają nam ranki. Nie musimy sterczeć nad kubkiem i wykonywać pięciu czynności, tylko naciskamy guzik, idziemy wyszorować zęby, a kiedy wrócimy oczekuje nas filiżanka pachnącej, gorącej kawy.

W czasie obiadu często wykorzystujemy frytkownice czy grille. Umożliwiają zrobienie dobrego posiłku w dosłownie trzydzieści minut. Wystarczy kilka ziemniaków, czy innych warzyw, które trzeba przez chwilę smażyć na gorącym oleju, kawałek mięsa kurczaka natartej ziołową marynatą i posiłek gotowy.

Aktualnie ciężko jest odnaleźć rzeczywiście nieszablonowy materiał. Jeśli odczuwasz analogiczny problem, to zalecam ten tekst (http://klimi.com.pl/). Są tam zawarte fascynujące kwestie.

A gdy mamy chęć na coś słodkiego? Miksery w dłoń! Nie ma łatwiejszego i smaczniejszego deseru latem, niż świeże truskawki (szczegóły - http://projektoskop.com/22-uprawa-i-pielegnacja-truskawki) z bitą śmietaną. A kiedy mamy chętkę na coś niskokalorycznego, przydają się sokowirówki. Świeży sok z pysznych jabłek czy pomarańczy, bez dodatku słodzików czy innych polepszaczy doskonale nas orzeźwi przy panujących temperaturach.

Dobrze jest korzystać z udogodnień jakie proponuje nam postęp technologii. Codzienne czynności są łatwiejsze, a my mamy więcej czasu dla siebie.Zajrzyj też na Stronie

Tags: woda, kawa, czajniki, sprzęt