Dzięki nowoczesnym aplikacjom komputerowym załatwienie formalności urzędowych jest o wiele prostsze

Posted on 07/02/2019 7:42am

Załatwianie wszelkich spraw w urzędach bywa dosyć czasochłonne, zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę długość kolejek, które ustawiają się przed okienkami. Dlatego np. informację o możliwości złożenia zeznania rocznego drogą elektroniczną wielu petentów przyjęło z wielką ulgą.
Obowiązek składania rozliczeń rocznych dotyczy niemalże wszystkich obywateli, więc pod koniec kwietnia kolejki w urzędach skarbowych zapewne byłyby o dużo dłuższe, gdyby podatnicy nie rozliczali się online. Program PIT 2016 pozwala błyskawicznie uporać się z dopełnieniem narzuconego obowiązku. Poza tym komputer wychwytuje ewentualne błędy, a osoby rozliczające się w konwencjonalny sposób mogą je przypadkowo popełniać. Jeżeli ktoś w ten sposób wypełniał pity 2015 program natomiast rewelacyjnie się sprawdził, a pracownicy urzędu nie zgłaszali jakichkolwiek zastrzeżeń, to w następnych latach podatnik z pewnością ponownie skorzysta z takiej formy rozliczeń .


pity 2015 program
Author: swimboy1
Do internetowego rozliczania PIT-ów zdążyliśmy już się przyzwyczaić, tymczasem nie zawsze wiemy, że sporo innych formalności można także załatwić bez wychodzenia z mieszkania. Jeśli jednak komuś słowa pity 2015 program kompletnie nic nie mówią, to z pewnością nie załatwi przez internet szeregu pozostałych formalności.

Zamieszczone w tym serwisie artykuły są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę testy bezpieczeństwa, na której zgłębisz pokrewne zagadnienia.

A ich wykaz z każdym następnym rokiem się wydłuża. Kiedy ktoś instaluje na komputerze program pit 2016, to dla przykładu do systematycznego korzystania z platformy EPUAP przypuszczalnie dopiero się pomalutku przekonuje (czytaj to).


Prawdopodobnie w przyszłości liczba spraw możliwych do załatwienia przez internet będzie rosła. Producenci aplikacji stają zatem przed dużym wyzwaniem, ponieważ muszą zadbać o ich funkcjonalność, a także o bezpieczeństwo tajnych danych użytkowników.

Tags: program, formalności, możliwości, stanowiska