Gdzie szukać części zamiennych do urządzeń elektronicznych i jak uzasadnić zasadność ich naprawy?

Posted on 09/01/2021 8:12am

Przy wielkim wyborze elektroniki i jej masowej dostępności na rynku, zwyczajny Polak bez wysiłku zamienia wysłużone modele na nowoczesne. Są jednak sytuacje, w których bardziej opłaca się poszukać elementów do reperacji, niż nowoczesnego towaru w sklepie. Rozpatrzmy więc jedną z takich sytuacji.

Części , śruby
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu
Wyjeżdżamy na długo oczekiwane wczasy i bierzemy ze sobą nasz ulubiony, nieduży, przenośny turystyczny odbiornik telewizyjny. Pewnego pogodnego dnia nasz sprzęt odmawia posłuszeństwa. Szybko okazuje się, że bez wysiłku zlikwidujemy awarię. Warunek jednakże jest następujący: wymiana jednej z wielu części. To trochę absurdalna sytuacja, bo nie każdy przecież zna się na odbiornikach telewizyjnych. Wystarczy jednak, że uszkodzi się część obudowy z plastiku i użytkowanie sprzętu nie jest już bezpieczne, a sam jego wygląd daleki jest od ładnego.

Bądź co bądź, przypominamy sobie, że kilka dni temu zobaczyliśmy ogromniasty billboard z napisem: części rtv w Olsztynie. Ponieważ miejsce to jest dzisiaj już niemożliwe do zlokalizowania, szybko wertujemy kartki miejscowej prasy z ogłoszeniami lub wpisujemy rzeczone hasło części rtv w Olsztynie w Google, by odnaleźć np. części wymiennych trzeba najpierw odpowiedzieć na pytanie, ile lat ma zepsuty odbiornik telewizyjny. Jeśli jest w miarę nowy, to i elementy z pewnością będą łatwe do odszukania. W przypadku posiadania starszego modelu trzeba niekiedy wykazać się większą inwencją i poszukiwać nie tylko w sąsiednich sklepach.

Jeśli szukasz ciekawych informacji na opisywany temat, odwiedź kiddy rides nas, a zapewne przeczytasz ciekawe fakty.

Jeśli ktoś darzy swój telewizor lub radioodbiornik szczególnym sentymentem, łatwo się nie podda.

zbliżenie na prostownik
Author: Darren Kirby
Source: http://www.flickr.com
Poszukiwania trzeba zacząć od własnego poddasza bądź innej rupieciarni naszego domu. Jeśli nawet nie odnajdziemy tam żadnych elementów, to możemy wykorzystać te wyciągnięte ze starych, zepsutych sprzętów. Kolejnymi miejscami poszukiwań bywają komisy, sklepy ze starociami, aukcje w internecie. W wielkich metropoliach organizowane są giełdy, zwane też pchlimi targami, a w małych miastach, przy okazji miejscowych odpustów, pojawiają się handlarze starociami. Nasi znajomi lub członkowie bliskiej lub dalekiej rodziny też z pewnością posiadają mnóstwo, nierzadko niepotrzebnych już nikomu, elementów sprzed 15 lat. Kiedy szukanie na własną rękę nie przyniesie założonych efektów, udamy się pewnie do osiedlowego punktu naprawy, licząc, że specjalista posiada interesującą nas część i będzie mógł zregenerować nasz odbiornik telewizyjny. Takie miejsca odwiedzą zwłaszcza osoby w podeszłym wieku, ceniące sobie dawną solidność wykonania wszelkich sprzętów, nie tylko tych z gatunku radiowo-telewizyjnych. Odmiennie sądzi młode pokolenie. Bardzo szybki postęp techniki sprawia, że dostępne są coraz nowocześniejsze urządzenia, które nawiasem mówiąc, są traktowane jak jednokrotnego użycia. Nie dziwi fakt, że młody człowiek wyjeżdżający na wakacje, nie zauważy napisu części rtv w Olsztynie, choćby byłby on umieszczony na największym plakacie w regionie.

Tags: telewizory, RTV, aukcje, komisy