Inwestycje – czy potrzebny nam doradca?

Posted on 15/02/2023 7:40am

Gdy masz jakiś kapitał i myślisz, by go pomnożyć z pewnością zastanawiasz się w co inwestować.
Wybór jest spory i trzeba poznać możliwości przed podjęciem decyzji. To oczywiste, że każda osoba chce dobrze zainwestować pieniądze i warto dowiedzieć się jak inwestować na giełdzie. Jak zawsze, jest tu ryzyko ale też możliwość zarobienia pieniędzy.

Oszczędności i inwestycje
Source: millionaireacts.com
Przede wszystkim akcje. To najpopularniejszy sposób mnożenia kapitału. Naturalnie pod warunkiem, że mamy wiedzę w tym zakresie. Jeśli nie wiemy jak inwestować na giełdzie, nie bierzmy na siebie tego ryzyka, albo udajmy się do sprawdzonego doradcy finansowego - maklera papierów wartościowych, który nam pomoże i zajmie się naszym kapitałem.

Kolejnym sposobem pomnażania pieniędzy jest inwestowanie w waluty. To naturalnie też związane jest z ryzykiem, jednak jest ono mniejsze niż w wypadku inwestowania na giełdzie. Tutaj także pomocny jest doradca. Nie obawiajmy się zwrócić do takiej osoby, gdy sami nie znamy się na inwestycjach. Naturalnie, usługi firmy doradczej bywają kosztowne, lecz w większości przypadków ich zarobki zależą od tego czy dobrze inwestują nasze pieniądze. Z tego powodu maklerom zależy na tym, aby jak najlepiej ulokować nasze pieniądze.

Jeżeli zastanawiasz się jak najlepiej zainwestować pieniądze (skuteczna windykacja terenowa) i nie masz pomysłu, nie ma co rozmyślać. Środki, które tylko zalegają na rachunku bankowym przynoszą straty. Trzeba je inwestować i pomnażać. Doradca z pewnością złoży dla nas dobry portfel inwestycyjny, możliwe, że wskaże metody, o których sami byśmy nie pomyśleli, na przykład powie nam jak bezpiecznie zainwestować w złoto.

Można oczywiście nie zgadzać się z sugestiami doradcy. W końcu to nasze pieniądze i trzeba je mądrze wydać. Ważne, żeby ostatecznie dojść z nim do porozumienia, ustalić poziom ryzyka, który będzie dla nas możliwy do przyjęcia i uzgodnić jakiego rodzaju ruchów nie wolno mu w naszym imieniu wykonywać.

Warto również pomyśleć o inwestowaniu w rozwój niewielkich przedsiębiorstw, lub konkretnych projektów. Jeśli któryś wzbudzi naszą ciekawość należy spotkać się z autorem pomysłu i porozmawiać o planach na najbliższy czas i możliwej kooperacji. Jeśli ponadto będziemy mogli pomóc temu człowiekowi, na przykład wiedzą, albo Innego typu zasobami, niekoniecznie pieniędzmi, być może okaże się, że to inwestycja na dłuższy czas i to przynosząca stałe dochody.Tags: inwestycja, pieniądze, firmy, waluty, akcje

Author: Magdalena Gąsiewicz