Jak projektuje się badanie?

Posted on 29/11/2018 7:43am

Coraz więcej firm w Polsce decyduje się na przeprowadzenie w swoich placówkach badanie mystery shopper. Żeby to się ziściło wynajmuje się agencję badawczą, która następnie zatrudnia do tego specjalnie przeszkolonych pracowników.

Jakkolwiek zgadujecie na czym polega takie badanie. Otóż kontroluje się standardy obsługi klienta na terenie wybranego sklepu. Naturalnie przygotowanie tajemniczego klienta wymaga czasu i dużo kosztuje. Jednak klienci prawie zawsze chwalą sobie rezultaty. Duże banki zamawiają takie usługi cyklicznie, aby mieć stale pod kontrolą swoich przedstawicieli, a także mieć na dobrym poziomie jakość swoich usług. W jaki sposób się to odbywa? (Polecamy praca malarz konstrukcji stalowych) Po pierwsze na spotkaniu z przedsiębiorcą zatwierdza się jakie typy sprzedaży są stosowane w sklepie, a także standardy dotyczące wyglądu sklepu, tj.ekspozycji asortymentu , a także profilu typowego nabywcy. Dalej opracowuje się szczegółowy kwestionariusz, zawierający odpowiednią ilość pytań.
tapicerowany zagłówek łózka
Author: http://www.homespothq.com
Source: http://www.flickr.com
Z reguły są to pytania zamknięte, żeby tajemniczy klient mógł szybko dokonać oceny sklepu, jednak pytania otwarte są także potrzebne. W nich bowiem kontroler może dodać swoje spostrzeżenia, które stanowią bardzo pomocny materiał badawczy.Kiedy mamy już gotowy formularz wskazane jest, żeby wybrać osoby, które wykonają pracę w terenie. Kandydat na tajemniczego klienta powinien być z natury uważny, mieć trochę zdolności analitycznych.Ponad to poszukuje się ludzi, którzy dobrze wykonają swoją pracę . Zdarzały się bowiem niepożądane sytuacje, gdy ktoś wcale nie zaudytował danego sklepu, a kwestionariusz wypełnił.
Agencja badawcza, która angażuje audytorów, musi ich wcześniej skutecznie przeszkolić.Tego typukurs nie trwa długo i nie jest zbyt kosztowne. (Ogłoszenie oferty pracy chorzów)
Ukończeniem części kontrolnej jest raport. Odnajdziemy w nim część analityczną oraz zalecenia dla klienta. Nierzadko przedsiębiorstwa dowiadują się, że ich sposób sprzedaży jest nieskuteczna, a ich pracownicy nie wykonują sumiennie swojej pracy, zaniżając w ten sposób wyniki sprzedaży.
Okulary z soczewkami do pracy biurowej
Author: JZO
Source: JZO

Ponieważ ostatnimi czasy jest to dosyć popularna praca, także wśród studentów, nawet w mniejszych województwach znajdziemy zatrudnienie jako mystery shopper. Wszyscy ludzie zainteresowani, tego typu ofertami, powinny zdawać sobie sprawę z faktu, że samo wpisanie w wyszukiwarkę hasła: oferty pracy tarnów nie wystarczy. Nierzadko w popularnych serwisach z ogłoszeniami nie doszukamy się ofert. Trzeba wówczas znaleźć strony funkcjonujących w naszym regionie firm badawczych i wysyłać CV bezpośrednio na ich formularz zamieszczony na stronie www.

Tags: materiał badawczy