Jak się obecnie przedstawia rynek dronów, gdzie urządzenia te są obecnie stosowane.

Posted on 12/10/2022 12:56pm

Sterowane maszyny latające znane są od wielu lat, jeszcze do niedawna z tego, co oferują przede wszystkim korzystało wojsko. Jednak bardzo dynamiczny rozwój nowych technologii spowodował, że kilka lat temu sklepy zostały wprost zarzucone niedużymi statkami powietrznymi. Dzisiaj jakieś tanie drony można już kupić za kilkadziesiąt złotych. W takiej kwocie dostanie się niedużą zabawkę, jaka też jedynie do zabawy będzie służyć. W cenie kilkuset złotych można już kupić drona, jaki będzie posiadał niedużą kamerę czy aparat, ale w dalszym ciągu będą to zastosowania raczej amatorskie.


Następną półką jakościową są drony do profesjonalnej pracy. Ich ceny zaczynają się od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych, ale >> pozostałe informacje w serwisie http://logintrade.pl/ w tej kwocie otrzyma się sprzęt z naprawdę sporymi możliwościami. Na przykład dron DJI Phantom 3 Professional kosztuje między 5 a 6 tysięcy, ale w zestawie dostaje się nie tylko bardzo dobrej jakości urządzenie latające, ale długopisy z kamerą – zobacz poza tym zaawansowaną kamerę nagrywającą w najwyższej rozdzielczości, porównaj pod adresem: dodatkowe źródło.
dron
Author: Dave Lauretti
Source: http://www.flickr.com


O wojskowych zastosowaniach dronów wiadomo od bardzo dawna, ale urządzenia te zyskują również renomę pośród cywilów. Bardzo chętnie zaczął z nich korzystać przemysł, drony świetnie zaczęły się sprawdzać do patrolowania mniej dostępnych terenów czy też pilnowania majątku. Także naukowe środowiska chętnie korzystają z ich możliwości.


Drony mogą monitorować populację zwierząt, badają zanieczyszczenia atmosfery czy tworzą mapy, dolatując do miejsc, do których zwykle byłoby ciężko dotrzeć. Kolejne zastosowanie dronów to przemysł dziennikarski, filmowy i fotograficzny. Z dronów korzystają zawodowcy którzy pracują w największych medialnych firmach, ale także coraz więcej niedużych firm zajmujących się fotografią. Dobrego drona można kupić już za pięć tysięcy złotych, a jego użycie może znacząco rozszerzyć propozycję niewielkiej firmy fotograficznej. Filmowanie z powietrza pojawia się obecnie w ofercie większości takich firm, i wszystko wygląda na to, że popularność tej metody będzie cały czas rosła -> .

Tags: fotografia, zabawka, fotograf