Jak wybierać telefon? Na co zwracać uwagę, ażeby nasz wybór był najbardziej właściwy? Co jest w tej dziedzinie najbardziej ważne?

Posted on 15/10/2022 8:09am

Nabycie nowego telefonu to bardzo często bardzo poważna decyzja. Nim się na nią zdecydujemy najlepiej zdawać sobie sprawę, na co zwrócić uwagę, w jaki sposób można ominąć pozorne promocje, by nasz telefon nie okazał się czymś lichym i nietrwałym.


sony xperia
Author: John Karakatsanis
Source: http://www.flickr.com
Z pewnością najważniejsza jest obudowa, ale to coś na pewno więcej niż rozmyślanie nad jej kolorem a także rodzajem zastosowanego materiału.

Kliknij w tym miejscu, sprawdź ofertę (https://krakenchairs.com/4-fotele-biurowe) naszej firmy a z całą pewnością przeczytasz coś ciekawego. Gwarantujemy bardzo konkurencyjne ceny, więc się nie rozczarujesz!

Materiał ma ogromne znaczenie, ale jeszcze ważniejsze jest to, czy planujemy nabyć telefon z dostępem do baterii, gdzie występuje dość charakterystyczna zdejmowana tylna ściana obudowy, czy jest to dla nas niezbyt istotna funkcja. Taki dostęp do baterii umożliwia szybką i bezproblemową wymianę baterii na inne, np. w trasie, jak nie posiadamy ładowarki. W tym sensie najbardziej odpowiedni wybór to Xperia z, ale jesteśmy w stanie również pomyśleć o podobnych modelach, które posiadają trochę odmienne funkcje, lecz akurat tego typu walor jest niezmienny, jak Xperia z1 compact. Koniecznie sprawdź: Xperia Z1.
xperia
Author: John Karakatsanis
Source: http://www.flickr.com

Na pewno warto sprawdzić przed kupnem, jak taki smartfon leży w dłoni, czy możliwa będzie jego obsługa z użyciem tylko jednej ręki. To faktycznie istotna kwestia w codziennym życiu i takie cechy mają najlepsze telefony firmy Sony, jak Xperia e4. Optymalne wymiary ekranu, czyli takie, jakie oferują komfort użytkowania mieszczą się w zakresie od 3,5” do 5”.


Np. bardzo dobra jest Xperia m4 aqua o wymiarze 5”, która świetnie leży w dłoni. Na pewno zaś trzeba uważać na większe telefony, takie więcej niż 5,5 cala - Ceneo.pl. Niezwykle istotna dla każdego z użytkowników jest ilość pamięci. To nie wyłącznie miejsce na aplikacje, ale również na nasze własne zdjęcia lub pliki wideo. Miejmy na uwadze, iż w poszczególnych urządzeniach szczególnie pliki video dosyć szybko zabierają wolne miejsce. Najbardziej korzystnie znaleźć telefon, który ma choć 8 GB miejsca na pliki, a dodatkowo ma slot na kartę microSD, dzięki której w razie potrzeby dość szybko powiększymy ilość wolnego dla nas miejsca. To jest naprawdę konieczne i dobrze pamiętać, iż jest taka możliwość. Może się to okazać dla nas bardzo zbawienne, kiedy zabraknie nam miejsca na istotne dane.

Tags: komfort, smartfon, microSD