Jaką nazwę wybrać dla sklepu on-line?

Posted on 13/10/2020 8:31am

Wykorzystywanie rozmaitych witryn WWW jest codziennym życiem wielu osób. Zasadniczo dostęp do Internetu ma obecnie coraz większa liczba osób. Wśród witryn internetowych obecnie niezwykle istotną pozycję posiadają sklepy internetowe.


Error
Author: Oliver Tacke
Source: http://www.flickr.com
Są one niezwykle różnorodne, chociażby z tej racji, że niektóre z nich obejmują tylko jeden rodzaj produktów, pozostałe z kolei oferują produkty z różnych dziedzin. To, co je łączy to spora dawka komfortu dla klienta, który kupione towary otrzymuje do domu.

Jednym z najważniejszych elementów takich sklepów jest strona WWW, za pośrednictwem której użytkownicy kupują konkretne produkty. Istnieje szereg warunków, które ta witryna musi spełniać. Niezwykle ważna jest na przykład czytelność i łatwość w poruszaniu się po stronie. Jednak pierwszym elementem, na jaki zwraca się uwagę podczas wizyty w danym sklepie, jest jego nazwa. Z tego powodu tak istotne jest, by nazwa ta była możliwie dobrze się kojarząca, a przy tym prosta do zapamiętania, jak chociażby nazwa sklepu ilazienki.pl. Przede wszystkim dobrze jest, jeżeli nazwa sklepu jest w jego adresie internetowym.

Nazwy mówiące o branży

Informatycy
Author: Sebastiaan ter Burg
Source: http://www.flickr.com
Rozwiązaniem stosowanym przez zdecydowaną większość posiadaczy sklepów w Internecie jest wymyślanie tym sklepom nazw podpowiadających branżę, w której funkcjonują. Przykładem może być nazwa perfumyplaza.pl, która od początku sugeruje, że jest to działająca w sieci perfumeria. Takie nazwy są nierzadko łatwe do wymyślenia, a im są mniej skomplikowane, tym lepiej, gdyż klient tego rodzaju nieskomplikowane nazwy szybciej zapamięta. Ciekawych informacji w tym temacie możesz dowiedzieć się stąd: i zobacz więcej.

Znajdziesz tutaj bez dwóch zdań szczegółowe omówienie tego tematu, zatem należy je starannie przeczytać. Dowiesz się wtedy sporo interesujących informacji.

Z tego powodu najkorzystniej jest nie stosować w adresach żadnych dodatkowych znaków, na przykład cyfr. Natomiast stosunkowo często występują domeny z myślnikiem, przykładem jest e-budujemy.pl.

Nazwy składające się z wielu członów

Jednym ze sposobów nazywania sklepów internetowych jest również nadawanie im nazw złożonych z kilku części. Często w nazwach tego typu znajdują się elementy świadczące o branży, może się tam znaleźć także przykładowo część wskazująca na miasto, w jakim określony sklep posiada siedzibę. Przykładem może być tutaj sklep westkom.pl, oferujący głównie telefony komórkowe i inne tego typu urządzenia. Sklepów z takimi nazwami również aktualnie jest bardzo wiele.

Czy taka notatka przekonała Cię do poszukania analogicznych? Jeśli tak, to kliknij tu oraz dodatkowo poznaj także wypowiedzi na nasz temat (http://www.autopietrzak.pl/cms/o-firmie)!

Na temat przykładowych nazw podanych w artykule można przeczytać tutaj: sklep e-budujemy.pl na ceneo.

Tags: towary, nazwy