Jakie są różnice między zwykłymi kantorami a tymi internetowymi?

Posted on 20/12/2021 12:22pm

biznesmen, który szuka pomysłu na swoją nową działalność gospodarczą ma hipotetycznie duże pole manewru. Jeśli jednak nie chce zostać płatnikiem podatku VAT oraz nie chce mieć obowiązku posiadania kasy fiskalnej, to nie posiada już tak dużego wyboru.




grupa
Author: Nazareth College
Source: http://www.flickr.com


Może jednak zajmować się profesjonalnie wymianą różnorodnych walut.


komunikacja
Author: Fabrice Florin
Source: http://www.flickr.com


Aby ponadto zmniejszyć koszty prowadzenia spółki, może otworzyć swój wirtualny kantor (wymiana walut warszawa) wymiany walut. Nasz rodzinny kraj jest europejskim liderem w prowadzeniu takiego rodzaju działalności, dlatego też na pewno bez większego kłopotu znajdzie poradę w tym zakresie. Świat idzie naprzód, znani społeczeństwu spod różnych dworców czy też banków cinkciarze nie działają już w tego typu sposób. W zamian za to w wielu miejscowościach dostępne są z kolei kantory, w jakich dostępna jest dowolna europejska waluta. Euro, korona szwedzka czy też forint to zaledwie przykładowe waluty, jakie można by pokazać swym interesantom. Zasada działania takiego wirtualnego kantoru nie odróżnia się znacznie od tego standardowego. Znaczy to niestety wzmożone kontrole i wymóg posiadania dodatkowej ewidencji.


Tego typu działalność jest rejestrowana i do jej prowadzenia wymagana jest akceptacja prezesa NBP. Poza tym działalność kantorową może prowadzić jedynie osoba, która nigdy nie była ukarana prawomocnym wyrokiem dotyczącym jakiegokolwiek występku, którego celem było uzyskanie korzyści majątkowej. Ponadto tego typu osoby powinny posiadać przeszkolenie odnoszące się do prowadzenia działalności regulowanej. Poza tym kantor musi być stosownie oznaczony.




Dotyczy to również tego, która waluta może zostać w nim wymieniana. Posiadacz musi poza tym wydawać dokument transakcji. W wypadku e-kantorów wymogi są takie same jak w wypadku tych stacjonarnych, jednak w tej materii istnieje kilka kontrowersyjnych kwestii.

Tags: VAT, biznesmen, koszty