Jakie zalety posiadają kredyty konsolidacyjne, czemu warto o nich pomyśleć w celu zmniejszenia zobowiązań.

Posted on 17/11/2019 7:33am

Jeszcze do niedawna bankowe kredyty wcale nie były trudne do dostania. Wystarczyło pokazać dowód osobisty, powiedzieć ile się zarabiało i można było dostać faktycznie sporą kwotę. Jednak tego typu dostępność kredytów powodowała też, że niektórzy zaczęli wpadać w spiralę długów.
Kolejny kredyt nie był trudny do otrzymania, więc się go brało, bez przemyślenia, jak się wszystko spłaci. I nagle okazywało się, że tych debetów, kredytów i rat do pospłacania robiła się taka ilość, że coraz trudniej je było wszystkie płacić, a zobowiązania zaczynały wynosić sporą część zarobków. Wielu ludzi jest również w tego typu sytuacji, że brało kredyty, gdy warunki nie były zbyt korzystne. W efekcie ich pożyczki zwyczajnie są kosztowne, ponieważ mają wysokie oprocentowanie.
kredyt
Author: Arek Olek
Source: http://www.flickr.com
W każdym z tych przypadków można pomyśleć o bardzo praktycznym rozwiązaniu w celu ograniczenia miesięcznych zobowiązań, którym jest kredyt (PKO BP kredyt konsolidacyjny) konsolidacyjny. Takie kredyty cieszą się obecnie coraz większą popularnością wśród klientów, ponieważ rzeczywiście mogą pozwolić na duże zmniejszenie comiesięcznych obciążeń. A w wielu przypadkach dają także duże oszczędności w końcowych kosztach wszystkich zaciągniętych pożyczkach, zwłaszcza jeżeli ich zabezpieczenie będzie stanowić hipoteka.

Kredyty konsolidacyjne są popularne z paru istotnych powodów. Przede wszystkim redukują kwotę miesięcznych zobowiązań, czasami dość istotnie. Często wiąże się to z wydłużeniem spłaty całości, dzięki czemu będzie można sprawniej zarządzać swoimi wydatkami. Oprócz tego po konsolidacji do opłacania będzie tylko jedna rata na miesiąc, a nie kilka porozrzucanych po różnych terminach. Po pierwsze łatwiej wtedy o niej pamiętać, a poza tym lepiej będzie się kontrolowało swoje wydatki. Co istotne, przy tego typu kredytach można konsolidować różne zobowiązania. Mogą to być nie tylko inne kredyty i pożyczki gotówkowe, ale także linie debetowe i karty kredytowe. Dzięki temu można w pojedynczym kredycie łączyć kilka różnych produktów, a wszystko zakończone jedynie jedną ratą (zobacz sprawdź tu) do zapłacenia. Banki oferują aktualnie dwa typy kredytów konsolidacyjnych, które różnią się między sobą długością okresu spłaty i wielkością odsetek.
Przy mniejszych kwotach klienci częściej wybierają kredyt bez zabezpieczeń, za to przy wyższych zobowiązaniach do skonsolidowania zdecydowanie bardziej będzie się opłacał będzie kredyt na hipotece nieruchomości. Po pierwsze można będzie dostać dużo dłuższy czas kredytowania, nawet do dwudziestu lat. Dodatkowo dzięki temu, że zabezpieczeniem będzie jakaś nieruchomość, to oprocentowanie takich produktów jest znacznie niższe.

Tags: karty kredytowe, kredyt, hipoteka, zarobki, kwota, kredyty bankowe, produkty kredytowe, Konsolidacyjne kredyty, linie debetowe