Jakiego rodzaju przepustowości łącza oferują różni dostawcy intenetu?

Posted on 08/10/2022 8:12am

Aktualnie duża część osób woli posiadać w domu dowolny dostęp do internetu. W zasadzie propozycja jest tak duża, że nie powinniśmy mieć żadnego kłopotu z wybraniem propozycji.


Musimy jednak wcześniej konkretnie określić nasze oczekiwania.
Dwustronny materac z kolekcji TRENTE w opcji H3
Author: Beds.pl
Source: Beds.pl


Przykładowo sieci TV kablowej proponują dostęp do tych mediów jednocześnie, tzn. telewizja i internet projektowanie sieci lan oferowane są w pakiecie. Chociaż naturalnie jeżeli należymy do wyjątków i nie mamy telewizora, moglibyśmy także wykupić sam pakiet internetowy. Kiedy klient ma już dostęp do internetu, ma też możliwość korzystania z dodatkowych świadczeń, które oferuje operator kablówki. Poza tym jeżeli odbiorca posiada smart TV, może oglądać na nim m.in. programy wyświetlane na żądanie (VOD). Mówiąc zwięźle, warto posiadać do dyspozycji tv i internet. Musimy tylko pamiętać, że jeżeli chcemy korzystać z tv, internetu, komputera, czy też innego rodzaju sprzętów, to musimy mieć również właściwy router albo modem z zainstalowanym routerem. Najlepiej by było, jakby był to router z zamontowanym Wi-Fi - w takiej sytuacji przewody byłyby po prostu niepotrzebne.


Jest ponadto sprawa wyboru konkretnego operatora. To także w dużym stopniu jest zależne od własnych osobistych preferencji. Przykładowo duże sieci telewizji kablowej oferują najszybszy i stosunkowo stabilny internet, jednak nie możemy z niego skorzystać poza naszym mieszkaniem. Prędkość takiego łącza wynosi od 5 do przeszło 200 Mb/s.
Jeśli jednak będziemy chcieli korzystać z internetu również chociażby na swej działce, to powinniśmy korzystać z sieci komórkowej. Niestety tego typu sieci nie oferują zbyt dużej prędkości łącza.

Tags: telewizor, TV, sprzęt