Jakiego rodzaju wymagania są stawiane kandydatom do zatrudnienia jako kasjer walutowy?

Posted on 14/11/2020 8:49am

Osoby, które w swojej pracy pragną posiadać styczność jednocześnie z ludźmi oraz pieniędzmi, nie muszą pracować w np. markecie obuwniczym. Istnieje wiele zawodów, które dają możliwość pracy z pieniędzmi wywodzącymi się z innych krajów.

Dla przykładu kasjer walutowy to osoba, która pracuje w kantorze oraz zajmuje się realizacją transakcji wymiany walut.

kadr - usługi
Author: Daniel Kruczynski
Source: http://www.flickr.com

W granicach swych obowiązków obsługuje też międzynarodowe transfery pieniężne i obsługuje interesantów w możliwie miły sposób. Jest to praca dla ludzi otwartych, które poszukują pewnego zatrudnienia. Do pracy jako kasjer walutowy trzeba mieć specjalne prawa, jednak w razie ich braku, poszukująca pracownika firma może opłacić taki kurs ze środków własnych. Odbycie właściwego szkolenia w szanowanej korporacji wiąże się z kosztem ok. 600 zł. Coraz częściej posiadamy dziś do czynienia z kantorami internetowymi, więc praca kasjera stoi pod znakiem zapytania. Na dzień dzisiejszy to zawód dosyć opłacalny. Kandydat na kasjera musi być osobą odpowiedzialną oraz dyspozycyjną, gdyż praca mogłaby odbywać się w systemie zmianowym. Kandydat musi poza tym móc wykazać się wysoką kulturą osobistą i znajomością obsługiwania komputera. Konieczne jest także przedstawienie zaświadczenia o niekaralności, a dodatkowym atutem będzie biegła znajomość języka angielskiego.

Z drugiej strony osoba pracująca jako kasjer walutowy mogłaby mieć nadzieję na stabilne oraz bezpieczne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę. Bardzo istotne dla pracownika jest ciekawe wynagrodzenie (od około dwóch tysięcy złotych netto) i system premiowy.

Równie ważna jest także możliwość pracy w renomowanej firmie i zdobycie odpowiedniego doświadczenia. Pracownik (poznaj ofertę na bhp online ocena ryzyka kucharz) może ponadto mieć nadzieję na karty multisport czy też możliwość dalszego szkolenia.

Tags: praca, klient, firm, wynagrodzenie, finansowe