Jakim sposobem pokazać się w globalnej sieci?

Posted on 08/05/2019 3:34am

Zaczynając pisać bloga, powinieneś kierować się swoją pasją, pragnieniem pisania o tym, co lubisz. Jeśli piszesz o czymś, co rzeczywiście Cię ciekawi i na czym się znasz, twe teksty będą dobre, natomiast inni użytkownicy chętnie je przeczytają. Wydaje się to oczywistością, jednak wielu początkujących blogerów o tym zapomina. Ponadto, znana teoria o zapisywaniu notek każdego dnia, została obalona poprzez samych zainteresowanych. Korzystniej pisać raz na parę dni, jednak publikując wyczerpujący i interesujący wpis niż codzienne notki o niczym.

Blogerka modowa
Author: Social Hunters
Source: Social Hunters
Nie bój się własnego stylu! Właśnie on jest znakiem rozpoznawczym każdego blogera. Będąc szczerym i naturalnym na swym blogu nie ma opcji, aby nie zdobyć rzeszy wielbicieli, jacy podzielają twój punkt widzenia oraz jakich urzeknie twoja forma wypowiedzi.Gdy już skończysz pisać, zachęć użytkowników do dyskusji. Można to zrobić w prosty sposób, zadając na końcu wpisu pytanie. Ruch pod adnotacją jest nadzwyczaj istotny. Dzięki takiemu ruchowi, z biegiem czasu tekst pocznie promować sam siebie, dopomogą mu w tym też udostępnienia lub linkowanie na innych stronach . Rozciągłość, jak również cały wygląd posta, ma ogromne znaczenie. Pamiętaj, że bazą dobrze wypozycjonowanego bloga będą wpisy na minimum 300 wyrazów. Niemniej jednak w praktyce, 300 wyrazów to tak naprawdę niewiele treści, więc zaplanuj ją przemyślanie, by czytelnicy mieli do czego się odnieść w komentarzach. Korzystniej jest również nie przesadzić z długością artykułu w drugą stronę, gdyż nawet najbardziej wytrwały czytelnik może się zmóc epopeją na 10 tys. słów.

Jak wypromować bloga? Na pierwszym miejscu w pozycjonowaniu tekstu na blogu jest tytuł (). Winien być rzecz jasna nieskomplikowany, czytelny oraz jednocześnie odnosić się do przekazu na całej stronie. Profesjonaliści SEO przypisują tytułowi najważniejsze znaczenie. Ważne jest też to, ażeby był on po prostu naturalny - w końcu poszukując czegoś w sieci, w przeglądarkę wpisujesz najprostszą frazę. Przyjęło się, aby długość tytułu miała blisko 60 liter.

Dobrze jest pisać na bieżące tematy, komentować ostatnie wydarzenia bądź innowacje technologiczne. Wtedy twe posty mają dużą szansę na znalezienie się w rezultatach wyszukań. Rzecz jasna możesz też bawić się z aktualnościami.

Zapraszamy na stronę poradnikprzedsiebiorcy.pl

Tags: Internet, blog, sieć internetowa, bloger, post