Jakim sposobem uzyskać fundusze unijne?

Posted on 19/06/2020 7:59am

Jeżeli rozważamy zagadnienie dofinansowania z UE, powinniśmy przeanalizować jedną z opłacalnych opcji, jaką jest skorzystanie z leasingu. Wystarczy jedynie spełnić kilka warunków, aby bez problemów skorzystać z opisywanej formy pomocy.

pieniądze w walucie euro
Author: Butz.2013
Source: http://www.flickr.com
Trzeba zacząć od tego, iż leasing dofinansowany z UE jest adekwatny dla właścicieli przedsiębiorstw, którzy chcą zakupić sprzęty, narzędzia lub nieruchomości. Dobrze jest w tym miejscu jednak pokreślić, że fundusze unijne dla małych firm i dla średnich firm są o wiele chętniej przydzielane, niźli dla tych największych. Nie ma znaczenia z kolei rodzaj działalności - jest on dowolny. W jaki sposób w związku z tym można uzyskać dofinansowanie?

Pierwszym krokiem jest sklasyfikowanie kosztów, a więc zorientowanie się czy wchodzą one do jakiejkolwiek refundacji. Jeżeli nie ma dla nas odpowiedniego programu, nic nie zrobimy. Bez trudności przejdą wydatki na zakup nieodzownych do pracy (Szukasz pracy? Rzuć okiem na oferty - workservice praca operator poznań) maszyn czy ich instalację. W następnej fazie trzeba wybrać firmę leasingową, z którą chcemy podpisać umowę i spisać należyty wniosek. Umowa może być podpisana dzień po i staje się podstawą do uzyskania dotacji finansowej z Unii Europejskiej. Wymagana jest jeszcze faktura, np. na zakup maszyny, a potem czekamy już tylko na rozważenie naszego wniosku.

Czy szukasz obecnie czegoś ciekawego? Jeśli tak, to zerknij na ofertę (https://www.installgroup.pl/ogrodzenia-metalowe), która na pewno wyda się Tobie atrakcyjna. Odnosi się ona do zbliżonej problematyki.

Wydawany jest przez organ rozporządzający funduszami unijnymi. Od czego uzależniona jest wysokość dofinansowania? Nade wszystko od kosztów związanych z wykonanymi zakupami, ale należy podkreślić, że nie może być ona większa niźli średnia wartość rynkowa danego sprzętu czy przedmiotu. Wycenić go można samodzielnie bądź u rzeczoznawcy, który ma wiedzę na te temat i rzetelnie wykona powierzone mu zadanie.Dzięki przedstawionym sugestiom łatwiej będzie starać się o uzyskanie dofinansowania unijnego. Dobrze pamiętać, by stosować się do wszystkich zaleceń oraz wytycznych, albowiem ochroni to nas przed napotkaniem niepotrzebnych kłopotów i przedłużeniem się koniecznego postępowania. Dofinansowanie finansowe może znakomicie pomóc nam w rozwoju i wybiciu się z szerokiej konkurencji działającej na rynku. W innym przypadku szybko możemy stracić swoją kluczową pozycję i będziemy zmuszeni niepokoić się o dalszy los firmy albo całkowicie zamknąć swoją działalność.Bank BGŻ

Tags: UE, Faktura, dofinansowanie