Kiedy niezbędny jest nam monitoring?

Posted on 06/10/2019 12:43am

Bardzo często pojawia się temat ochrony prywatności, a także możliwości zwiększenia bezpieczeństwa zarówno w naszych domach prywatnych, jak też obiektach publicznych oraz przemysłowych. Sporo polskich miast posiada już teraz monitoring w najbardziej zatłoczonych miejscach, głównie przy deptakach, dworcach itd. Monitoring przemysłowy pojawia się również w dużych zakładach pracy, a także na firmowych posesjach, parkingach, sklepach, supermarketach czy parkach.
kamery przemysłowe
Ogólnie większość z nas godzi się, żeby montować kamery w obiektach publicznych. Mamy świadomość, iż stanowi on pomoc w przypadku rozmaitego typu niebezpiecznych sytuacji. Rzeczywiście, w niektórych sytuacjach jesteśmy zdecydowanie spokojniejsi, gdy wiemy, iż „czuwają” nad nami kamery, m.in. podczas przejścia nocą przez przejście podziemne. Tego typu nagrania bardzo często są koniczne policji w ujęciu przestępców. Mnóstwo właścicieli firm i przedsiębiorstw przemysłowych montuje rejestratory cyfrowe, żeby przeciwdziałać ewentualnym włamaniom czy zniszczeniom. Współcześnie większość z nas przyzwyczaiła się już do tego, że w parkach czy sklepach jesteśmy monitorowani w telewizji przemysłowej, która odtwarza obraz nagrywany przez kamery przemysłowe (doczytaj - kamery przemysłowe - Promitel). Takie rozwiązanie niejednokrotnie nas już zupełnie nie złości - w większości przypadków nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Takie nagrania w pewnych okolicznościach wspomagają w ujęciu złodziei.
monitoring
Nieco inne podejście mamy zwykle do monitoringu w zakładach naszej pracy. Niezwykle cenimy sobie naszą prywatność, a jednocześnie nie lubimy, kiedy nasz pracodawca chce zbytnio nas kontrolować. Niemało osób irytuje także fakt, że w prywatnych posesjach umieszczane są kamery. Należy pamiętać przy tym, iż sprawy monitoringu są regulowane prawnie. Z całą pewnością nie możemy upubliczniać nagrań, które zostały zarejestrowane kamerą przemysłową. Doczytaj:

Osoby, które myślą, aby zamontować kamery powinni wiedzieć o tym, iż w sytuacji najnowocześniejszego, a równocześnie najskuteczniejszego sprzętu do monitoringu, nie będzie to inwestycja tania. Zapłacić trzeba będzie nie tylko za urządzenie, lecz również za jego fachowy montaż.

Tags: urządzenie, kamery, montaż, tunel