Kierowca samochodu typu ciężarowego - zawód kosztowny, lecz opłacalny!

Posted on 28/11/2018 7:21am

Wiele słyszy się o kierowcach tirów, którzy bywają wiecznie w drodze, no a ich żony czy dziewczyny oczekują ich z zapartym tchem. Ten konkretny zawód nie jedynie jednak kojarzy się z wiecznym "byciem w drodze", lecz również wraz z dużymi sumami pieniędzy, które to takiego typu kierowca dostaje.


Wybór
Author: Felix Padrosa Photography
Source: http://www.flickr.com
Co jednak trzeba uczynić, jakie konkretnie mieć uprawnienia, czy też predyspozycje, by mieć możliwość wykonywać takiego typu zawód?


kierowca samochodu ciężarowego
Author: Michael Coghlan
Source: http://www.flickr.com


Jak się okazuje jest duża różnicą pomiędzy zwyczajnym kierowcą, o kierowcą ciężarówek, czy też tirów. Takiego typu kierowca samochodu ciężarowego, obojętnie tak naprawdę jakiego rodzaju w rzeczywistości jest zmuszony niewiarygodnie wiele zadziałać, aby w ogóle móc kierować tego konkretnego rodzaju pojazdem. Przede wszystkim podstawą bywa prawo jazdy kategorii C lub też C+E, które aby tak naprawdę otrzymać, pierwsze musimy przejść absolutną podstawę, czyli standardową kategorię typu B. Przepisy pozwalają przyszłym kierowcom tirów zacząć swoja naukę w tym zakresie już tak naprawdę w wieku 18 lat, lecz tak bardzo młode osoby zwykle przechodzą je znacznie dłużej, aby móc otrzymać uprawnienia kierowcy w pełni zawodowego. Osoby, które to skończyły 21 lat, przechodzą szkolenie "przyspieszone", trwające 140 godzin. Warto wiedzieć, że po przejściu wszystkich wymogów, a także po zdobyciu uprawnień, taki kierowca przechodzi co pięć lat szkolenie okresowe, które ma na celu podnieść jego wiedzę oraz kwalifikacje.


Kto jednak może nadawać się do takiej pracy? Ponad wszystko osoby bardzo dobrze znające wszelakie zasady drogowe, a także mające w posiadaniu wiedzę związaną wraz z prowadzonym pojazdem, jak również odporne na stres oraz posiadające dobrą koncentrację. Taki kierowca (polecamy) zarabia od 1800 do nawet i powyżej 5,5 tysiące za 3 tygodnie.

Tags: moc, szkolenie, pieniędzy, kwalifikacje, zawód