Kilka metod na coroczną regulację podatku szybko oraz bez stresu

Posted on 03/11/2018 9:15am

Każdego roku wypełniamy konieczność rozliczenia się z Urzędem Skarbowym, niezależnie czy jako przedsiębiorstwo czy pracownik. Mamy na to czas od stycznia do końca kwietnia. Często stajemy przed dylematem, jak najlepiej to zrobić. Niektórzy robią to na ostatnią chwilę, dostarczając sobie dużo stresu. Szczęśliwie mamy kilka sposobów, z których możemy skorzystać, aby rozliczyć się szybko i na spokojnie.


Pierwsza metoda, to udanie się do swojego Urzędu Skarbowego. W Urzędzie, z pomocą pracownika Urzędu lub samodzielnie możemy pobrać interesujący nas formularz PIT 2017. Jeśli mamy ze sobą wszystkie wymagane pisma, możemy uzupełnić go na miejscu i od razu go oddać. Możemy również uzupełnić go w mieszkaniu oraz zanieść przy okazji albo przesłać drogą pocztową. Od niedawna, Urzędy Skarbowe urządzają otwarty dzień, który odbywa się w wybraną przez urzędników sobotę. Wyznaczonego dnia, można przyjść z uzupełnionym PIT’em i upewnić się co do jego poprawności, lub wypełnić PIT 2017 wspólnie z urzędnikiem.


Sprawdzonym już sposobem, jest rozliczenie PIT 2017 internetowo. Istnieje również inny sposób, wystarczy zajrzeć . Z pomocą przychodzą portale i programy do rozliczania PITów. Możemy bezproblemowo wybrać właściwy druk i szybko go uzupełnić, wykorzystując liczne podpowiedzi. Spełniając konkretne wytyczne, możemy ten druk (zobacz kontroler jakości) od razu wysłać internetowo do swojego Urzędu Skarbowego. Jeśli nie ufamy Internetowi, nadal możemy formularz wydrukować oraz dostarczyć samodzielnie.


Jeśli zaś, boimy się wypełnić PIT 2017 samodzielnie lub nie mamy czasu, aby to zrobić, najlepiej zlecić to księgowej. Można skorzystać odmienne rozwiązanie dostępne tutaj- . Oczywiście wiąże się to z opłatą za usługę, ale mamy w takim przypadku ufność, że nasz PIT 2017 został uzupełniony prawidłowo oraz dokładnie. Księgowa nie zapomni także o przesłaniu formularza do Urzędu.


Rozliczanie podatku
Author: Lucas Hayas
Source: http://www.flickr.com
Posiadając firmę, rozliczenie pit 2017 najkorzystniej zlecić do wykwalifikowanego biura rachunkowego (chyba że, mamy zatrudnioną księgową, która może się tym zająć).Oczywiście, jako przedsiębiorca, powinniśmy zawsze mieć umowę z tego typu biurem, jeśli nie zajmujemy się samodzielnie swoimi rachunkami.


Metod do uregulowania podatku jest sporo, więc nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę, aby bez potrzeby się nie denerwować oraz stresować. Szczególnym usprawnieniem jest możliwość elektronicznego uregulowania podatku, co daje nam oszczędzić bardzo dużo czasu, który można przeznaczyć na przed majówkowy relaks.

Tags: Internet, IT, pisma