Kilka porad w kontekście bezpieczeństwa naszego komputera

Posted on 07/03/2022 8:01am

komputery są urządzeniami podobnymi, jak każdy inny sprzęt. Żeby prawidłowo funkcjonowały, trzeba się o nie odpowiednio troszczyć.


Chodzi tutaj o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy o utrzymanie ostrożności z różnego rodzaju cieczami przy klawiaturze.
samochód
Author: Calvad.pl
Source: Calvad.pl


Należy pamiętać również o systemie operacyjnym, pulpicie czy też internecie. Dzięki niniejszym poradom można osiągnąć kolejny poziom wtajemniczenia, ponieważ mógłbyś stać się pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeśli jest podłączony do internetu, może niestety zostać zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy też wirusy. Mogą one (jeśli komputer jest na stałe podłączony do internetu) w sposób ukryty połączyć się z nie zaufanym serwisem.

Przeczytaj ten interesujący tekst a jeśli interesuje Cię więcej informacji na ten temat to odkryj więcej (https://sklep.doko.pl/pl/p/Wylacznik-silnikowy-PKZM0-6,3-072738-EATON-/3646) - odnajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Jeśli nie ufasz swemu firewallowi, rzeczywiście dobrze byłoby sprawdzić, z kim się łączy nasz komputer korzystając z zainstalowanych w systemie narzędzi. Po włączeniu wiersza poleceń trzeba wpisać polecenie: "netstat - na". Na liście zostaną przedstawione wszelkie aktualne istniejące połączenia razem z ich statusem.


Przedstawiony będzie także końcowy adres IP oraz numer portu. Jeśli przypuszczasz, że niektóre z połączeń nie powinny być użyte, należy spróbować napisać: "netstat -ab". Będą wymienione nazwy docelowych hostów i aplikacji, z jakich połączenie jest zainicjowane. Jak wiemy, systemowe reguły utrzymywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest do wykorzystania w konsoli administrowania MMC. Taka przystawka zapisuje ustawienia zasad w pliku registary.pol, ale należy bardzo uważnie się z nim obchodzić. Nawet jeżeli posiadamy na komputerze zainstalowane nowe aplikacje antywirusowe oraz antyszpiegowskie, trzeba czasem na własną rękę sprawdzać, czy jakiemuś podejrzanemu programowi nie udało się prześlizgnąć przez nasze zabezpieczenia.
Osobom łączącym się z siecią przez modem radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać punkt "Właściwości", a w następnej kolejności na karcie "Opcje" upewnić się, że zaznaczono punkt "Monituj o nazwę użytkownika", hasło czy certyfikat.

Tags: komputery, serwis, użytkownik, typ