Krótki przegląd telefonów firmy Nokia, które przez długie lata były sprzedażowymi hitami na całym świecie.

Posted on 20/08/2018 7:17am

Jeszcze przed kilku laty, nim pojawiły się na rynku smartfony z Androidem, to Nokia właśnie była symbolem tego, co najlepsze w telefonach. Legendarna niezawodność, prostota użytkowania, mnóstwo funkcjonalności i długi okres pracy na akumulatorze to najważniejsze cechy w zasadzie wszystkich modeli tej marki.


firma - stykówka
Author: Solamente Itan
Source: http://www.flickr.com


Niektóre z modeli tego producenta to prawdziwe legendy, jakie dziś osiągają na aukcjach niebotyczne ceny. Lecz tak naprawdę każdy z telefonów tego producenta stawiał wysoko poprzeczkę konkurencji, nie inaczej było też z modelem nokia n 73 . Pojawił się on w sprzedaży w roku 2006 i momentalnie zdobył uznanie odbiorców. Co interesujące, Nokia miała w swojej historii także krótką przygodę z systemem Linux, to na nim bowiem właśnie opierało się urządzenie nokia n 900, wyposażone między innymi w ekran dotykowy.
nokia luna
Author: Susanne Nilsson
Source: http://www.flickr.com


Linux
Author: Kris Duda
Source: http://www.flickr.com


Kolejne lata to kolejne modele, niezmiennie cieszące się ogromnym powodzeniem na rynku. Bardzo pochlebne recenzje pośród użytkowników między innymi zebrała nokia (sprawdź pokrowiec Nokia 2) luna, z rodziny telefonów z przesuwaną klawiaturą. Niestety decydenci z tego fińskiego giganta zlekceważyli sobie trochę rewolucję jaka przyszła ze smartfonami. Przez krótki okres czasu okazało się, że sprzedaż zwykłych telefonów z klawiszami spada w gwałtownym tempie, bowiem wszyscy chcieli mieć smartfony. Trochę spóźnione działania przyniosły co prawda kilka ciekawych konstrukcji, jakich jak nokia lumia dual sim - myślałem na zakupem nokii lumia dual sim.


Jednak wśród użytkowników niepodzielnie królowały już wtedy smartfony z innymi systemami operacyjnymi, i niestety pomimo bardzo dobrych parametrów Nokia (sprawdź case Nokia 1) nie zdołała z powrotem podbić rynku.

Tags: bateria, aparat, Urządzenia, klientów, użytkownik