Kupujemy samochód używany - poradnik

Posted on 17/01/2018 12:17pm

Kupno auta używanego to wyzwanie pełne pułapek, jakich nie można bagatelizować. Rozwaga oraz ostrożność mogą uchronić przed oszustem czy nieprzewidzianymi kosztami.
giełda
Author: Mainstream
Source: http://www.flickr.com


Na co należy zwracać wyjątkową uwagę w ciągu oględzin? Poniżej najistotniejsze wytyczne, o jakich musi wiedzieć każdy, kto jest zainteresowany kupnem samochodu używanego. W 2012 roku sprowadzono do Polski 645 514 samochodów. Ich średni wiek wyniósł prawie dziesięć lat. Mnóstwo z nich sprowadzano celem sprzedaży w naszym kraju. I tutaj zaczyna się kłopot, bo handlowcy dość często poszukują za granicą tanich propozycji silnie wyeksploatowanych jak też powypadkowych wozów używanych. Ściągają egzemplarze, które byłyby częstokroć kategoryzowane jako złom. W rezultacie, 90 proc. używanych wozów na naszym rynku przeszło mniejsze czy też większe naprawy (dotyczy to też komisów). Następna plaga to czterokołowce pochodzące z kradzieży. Nabywaj zatem bez ryzyka oraz z rozwagą. W jaki sposób to robić?


transport
Author: Motorrad-Presse.com
Source: http://www.flickr.com


Bardzo ostrożnie podchodź do propozycji o nadzwyczaj interesujących cenach. Są rozmaITe uzasadnienia, ale na ogół idzie o szybką sprzedaż nielegalnego lub mocno wyeksploatowanego auta używanego. Kiedy kupisz samochód używany pochodzący z przywłaszczenia, może ci wówczas zostać postawiony zarzut paserstwa.
Jeżeli prawidłowość znaków identyfikacyjnych albo dokumentów wypatrzonego przez ciebie samochodu używanego wzbudza wątpliwości, bezzwłocznie zrezygnuj z transakcji. Jeżeli decydujesz się na zakup używanego samochodu na samochodowej giełdzie, powinna być to giełda sprawdzona, najodpowiedniej przez kogoś ci zarekomendowana.

Tags: giełda, rok, IT, sposób, pojazd