Kupujemy samochód używany - poradnik

Posted on 21/02/2020 7:36am

Kupno auta używanego to wyzwanie pełne pułapek, jakich nie można bagatelizować. Rozwaga oraz ostrożność mogą uchronić przed oszustem czy nieprzewidzianymi kosztami.
giełda
Author: Mainstream
Source: http://www.flickr.com


Na co należy zwracać wyjątkową uwagę w ciągu oględzin? Poniżej najistotniejsze wytyczne, o jakich musi wiedzieć każdy, kto jest zainteresowany kupnem samochodu używanego.

Godny zainteresowania artykuł, prawda? Jeśli tak myślisz, to ponadto zobacz treść w serwisie (http://transleo.pl/), którą również niewątpliwie uznasz za wartościową.

W 2012 roku sprowadzono do Polski 645 514 samochodów. Ich średni wiek wyniósł prawie dziesięć lat. Mnóstwo z nich sprowadzano celem sprzedaży w naszym kraju. I tutaj zaczyna się kłopot, bo handlowcy dość często poszukują za granicą tanich propozycji silnie wyeksploatowanych jak też powypadkowych wozów używanych. Ściągają egzemplarze, które byłyby częstokroć kategoryzowane jako złom.

Kliknij na odnośnik, on przedstawi Ci temat, który Cię aktualnie zaintrygował. Przeczytaj tekst, posiadający interesujące dane.

W rezultacie, 90 proc. używanych wozów na naszym rynku przeszło mniejsze czy też większe naprawy (dotyczy to też komisów). Następna plaga to czterokołowce pochodzące z kradzieży. Nabywaj zatem bez ryzyka oraz z rozwagą. W jaki sposób to robić?


transport
Author: Motorrad-Presse.com
Source: http://www.flickr.com


Bardzo ostrożnie podchodź do propozycji o nadzwyczaj interesujących cenach. Są rozmaITe uzasadnienia, ale na ogół idzie o szybką sprzedaż nielegalnego lub mocno wyeksploatowanego auta używanego. Kiedy kupisz samochód używany pochodzący z przywłaszczenia, może ci wówczas zostać postawiony zarzut paserstwa.
Jeżeli prawidłowość znaków identyfikacyjnych albo dokumentów wypatrzonego przez ciebie samochodu używanego wzbudza wątpliwości, bezzwłocznie zrezygnuj z transakcji. Jeżeli decydujesz się na zakup używanego samochodu na samochodowej giełdzie, powinna być to giełda sprawdzona, najodpowiedniej przez kogoś ci zarekomendowana.

Tags: giełda, rok, IT, sposób, pojazd