Monitoring już niemalże wszędzie - dowiedź się o tym nieco więcej

Posted on 04/11/2022 8:15am

Wraz z pojawianiem się na rynku coraz nowszych technologii, chętnie wyposażmy w nie również nasze mieszkaniadomy. Żeby czuć się bezpiecznie, można użyć dużo znanych, jak również innowacyjnych rozwiązań. Tak oto często niewielkim kosztem, możemy uchronić własne mieszkanie przed włamaniem, pożarem i innymi nieprzyjemnymi zdarzeniami.
W szczególności w budownictwie jednorodzinnym, pojawiają się coraz bardziej ciekawsze projekty płotów, obsadzanie krzewami i drzewami domu oraz inne rozwiązania, które wpływają na to, aby zachować własny spokojną atmosferę domową i intymność tylko dla siebie. W ten sposób próbujemy odcinać się od sąsiadów i ich wścibskiego usposobienia. Te sposoby jednak nie do końca są trafne, gdyż ograniczona takim sposobem widoczność, działa w obie strony. Sąsiedzi zazwyczaj podczas gdy nie ma nas w domu mogą popilnować naszego domu. Jeśli jednak jest on zakryty za drzewami albo zbitym płotem, nie mają takiej okazji. W takim wypadku przyda się kamera, która w przypadku próby włamania nagra złodzieja\włamywacza. Jeśli będzie ona zainstalowana w widocznym miejscu, jest w stanie go również przestraszyć jak i odwieść od próby włamania ze strachu o bycie rozpoznanym. Sprawdzi się w tej sytuacji także wideodomofon, gdyż jeśli nie widzimy, kto stoi za bramą, możemy wpuścić na nasz teren osobę, która nie jest mile widziana w naszym otoczeniu.
kamera
Źródło artykułu - odnośnik

Współcześnie coraz więcej ramię obrotowe do myjni nie tylko jednorodzinnych domów, ale także osiedli budowanych przez deweloperów, wykorzystuje rozwiązania, które ograniczają działanie w naszym otoczeniu niepożądanych osób. Nowoczesne osiedla zamykane na klucz, czy też takie, które można otworzyć tylko za pomocą kodu do domofonu czy pilota. By dowiedzieć się kogo chcemy wpuścić na nasz teren, mieszkania oraz domy wyposażone są w wideodomofon, pozwalający nam zobaczyć osobę, z którą rozmawiamy i podjąć decyzję, czy chcemy ją wpuścić. Bezpieczeństwo zapewnia również kamera oraz system monitoringu, który dokonuje nagrań i zabezpiecza materiał przez 24h na dobę.

Wszystko dla naszego dobra, aby wyeliminować ryzyko dokonania włamania oraz kradzieży mienia bądź też w przypadku, kiedy już dojdzie do takiej sytuacji, móc szybko zidentyfikować sprawcę. Wszelkie nowoczesne rozwiązania dostępne na rynku sprawiają, że możemy czuć się bezpiecznie, jednakże płacimy za to ceną, jaką może stanowić nasza prywatność. W sklepie i coraz częściej też na ulicach miast każdy nasz ruch śledzą kamery monitoringu. Jest to jednak niezauważalny dyskomfort sprawia, iż łatwiej wykryć zachowania niezgodne z prawe, ująć oraz ukarać ich sprawców.

Źródło artykułu - rejestrator kamer

Tags: dom, mieszkanie, monitoring