Niemalże każdy z właścicieli firm przynajmniej raz napotkał nieuczciwych kontrahentów

Posted on 08/10/2018 7:20am

Jeśli prowadzisz własną firmę, wówczas zdecydowanie niejeden raz już spotkałeś na swojej drodze nieuczciwych kontrahentów. Chyba każdy z właścicieli firm co najmniej raz znalazł się w sytuacji, kiedy klient opóźniał się z uregulowaniem faktury albo po prostu w ogóle jej nie zapłacił i sprawa musiała skończyć się w sądzie. To z pewnością nie są mile wypadki dla właściciela żadnej firmy – tym bardziej, że najczęściej sprawy sądowe ciągną się przez całe lata, a nieuczciwy kontrahent robi wszystko, aby zakończyć taką sprawę jak najlepiej dla siebie.


monitoring należności
Author: Håkan Dahlström
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chcesz w przyszłości uniknąć tego typu sytuacji, wtedy z pewnością powinieneś zainteresować się nową funkcją wprowadzoną przez sądy. Jeśli chcesz sprawdzić, czy Twój nowy klient (pełna analiza), z którym chcesz wejść w spółkę nie zalega przypadkowo z wypłatą pieniędzy innym firmom, wówczas niewątpliwie powinieneś zastosować wobec niego monitoring należności - sprawdź ten odnośnik. Dzięki temu łatwo sprawdzisz, czy dana osoba nie ma nieopłaconych faktur w stosunku do innych firm.


Jeśli okaże się, że tak jest, niewątpliwie powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Jeśli nie znasz dobrze tej osoby i nie jesteś pewny, czy możesz jej zaufać w stu procentach, wówczas zdecydowanie nie powinieneś wchodzić z nią w spółkę, bo może się to dla Ciebie skończyć niedobrze. Nie powinieneś z pewnością wchodzić w spółkę
monitoring należności
Author: Intel Free Press
Source: http://www.flickr.com
również z osobami, które zostały osądzone prawomocnym wyrokiem sądowym. Jeżeli masz pewność, że Twój przyszły klient miał jakąś sprawę w sądzie, wówczas szybko możesz sprawdzić to przez sieć. Kiedy wiesz, w jakiej sprawie brał udział, wtedy możesz zwrócić się do konkretnego sądu o udostępnienie Ci akt danej sprawy.

Jeśli tylko umotywujesz odpowiednio wniosek, wtedy niewątpliwie uzyskasz dostęp do akt sprawy Twojego klienta – to bez wątpienia pozwoli Ci go dobrze ocenić i podjąć właściwą decyzję co do następnej współpracy. Praktycznie każdy sąd (komornikolesno.pl/kontakt/) powinien dać Ci wgląd do akt, jednak jeśli jest to e-sąd dostęp do akt, , masz praktycznie zapewniony. Dzięki właściwie złożonemu wnioskowi bez wątpienia go otrzymasz.

Tags: pieniądze, klient, wniosek, firma, Sąd, kontrahent