PIT po czasie to tylko kłopoty. Opłaciło się zdążyć przed 2 maja

Posted on 09/09/2019 7:21am

czas złożenia deklaracji PIT już minął. Na spóźnialskich czekają niemiłe następstwa.


Są to nie jedynie potencjalne kary finansowe, lecz także utrata pewnych przywilejów.
kalkulator odsetek podatkowych
Author: jaymarable
Source: http://www.flickr.com


Powinniśmy więc wywiązywać się z tego obowiązku na czas. Spóźnione rozliczenie roczne zazwyczaj traktowane jest jako wykroczenie skarbowe. Dzieje się tak, jeśli kwota należności obniżonej albo narażonej na uszczuplenie (dla przykładu nieopłacony podatek) nie przekracza pięciokrotnej wysokości minimalnego wynagrodzenia. W ramach grzywny, inspektorzy kontroli podatkowej mogą nałożyć mandat.Za zaległy PIT możemy zapłacić 200-4000 zł. Do obliczenia zaległego podatku można zastosować kalkulator (zobacz wypłata netto) odsetek podatkowych.


Jeśli zaległa należność podatkowa wynosi więcej niż 10 000 zł, przewinienie staje się występkiem. W tym wypadku, kary pieniężne wymierza się w formie stawek dziennych.

Zainteresował Cię nasz wpis? Zatem zajrzyj na naszą inną witrynę - tam można zobaczyć ponadto (http://www.workservice.pl/praca/operator-wozka-widlowego/olsztyn/) zajmujące fakty, które dla Ciebie stworzyliśmy.

Sąd ustala ich wartość na przesłance przychodów podatnika. Podobnych następstw możesz ustrzec się. Lepiej będzie złożyć niezupełne zeznanie fiskalne lub dokument z błędami, a później szybko skorygować blankiet. Korekta PIT sprawdza się nie tylko w przypadku, kiedy do druku wkradnie się błąd. Podatnik może również wykazać ulgę podatkową, o której wcześniej zapomniał, czy wyznaczyć cel dla 1 proc. podatku. Obowiązek wobec fiskusa to nie tylko złożenie zeznań, ale głównie - uregulowanie zaległego podatku.
Za nieopłacany PIT należy zapłacić procent od zaległości. Kiedy jednakże podatnik złoży należytą korektę formularza w ciągu pół roku od wyznaczonego terminu, może korzystać z obniżonej stopy odsetek.

Tags: czas, kary, odsetki, kwota, błędy