Podstawowe informacje na temat metod odlewania, czym się charakteryzuje odlewanie ciśnieniowe.

Posted on 26/03/2020 7:34am

Odlewanie jest jednym z najpopularniejszych sposobów obróbki różnego rodzaju metali, używane już było przed kilkoma tysiącami lat. Aktualnie dzięki ogromnej ilości wykonanych badań daje ogromne możliwości, a ilość dostępnych stopów o coraz lepszej specyfikacji bez przerwy dynamicznie wzrasta.


Przy pomocy odlewania można wykonywać najróżniejsze przedmioty, łącznie z tak skomplikowanymi, jak bloki silników samochodowych.


światło - fiber laser
Author: Groman123
Source: http://www.flickr.com


W wielu przypadkach jest to jedyny sposób na to, aby otrzymać odpowiedni kształt, gdyż albo jest to niemożliwe przy pomocy na przykład obrabiarek, albo koszty byłyby znacznie większe. Jedną z najbardziej popularnych metod odlewniczych, stosowaną w zasadzie od początku, jest odlewanie w formach. technika ta polega na tym, że przygotowuje się wzór elementu zrobiony z wosku, a następnie obtacza się go specjalną masą, jaka po pewnym czasie zastyga. Po podgrzaniu wszystkiego wytapia się wosk, a potem do tak powstałej formy trzeba wlać roztopiony metal, który zastygnie we wcześniej przygotowanym kształcie.
mieszkania
Author: NAVFAC
Source: http://www.flickr.com


Kolejnym popularnym sposobem wykonywania elementów z metalu jest odlewanie ciśnieniowe. Ta metoda polega ono na tym, że formy są wypełniane pod wpływem ciśnienia wywołanego ruchem odpowiedniego tłoka.

Wszystkie opisywane tu informacje pod linkiem (http://skupwozkow.com.pl/) są niezwykle interesujące, więc nie zwlekaj dłużej, tylko odszukaj więcej wiadomości, które Cię ciekawią.

Ta technika charakteryzuje się wysokim poziomem wydajności i dużą precyzją, przez co staje się ona coraz bardziej popularna przy produkowaniu różnych części. Odlewy ciśnieniowe - metodą ciśnieniową przede wszystkim posiadają odpowiednią strukturę ziaren, przez co charakteryzują się doskonałymi właściwościami mechanicznymi i wytrzymałościowymi. Odlewanie ciśnieniowe stosuje się głównie w przypadku metali nieżelaznych, takich jak aluminium, mangan czy miedź.


Jednak metoda ta ma niestety ograniczenia, a największą jej wadą są wysokie koszty.


Odlewnia aluminium chcąca wytwarzać elementy wykonywane w taki sposób musi zainwestować w niezbędne maszyny i urządzenia - |>odlewnia aluminium ALWRO S.A..

Odczuwasz niedostateczną ilość newsów na ten temat? Zajrzyj na kolejną witrynę i tam czeka na Ciebie dalsze istotne omówienie (https://sol-drogowa.pl/pl/sol-drogowa/kontakt) tej kwestii.

Oprócz tego jakimś utrudnienie będą powstające podczas odlewów naruszenia ciągłości struktury, które osłabić mogą element i wpłynąć na jego użytkowe własności.

Tags: metal, technika, elementy, kształt, obróbki