Polisa - co to konkretnie jest i co powinno się w niej znajdować?

Posted on 31/08/2019 12:15pm

Słysząc słowo "polisa" wielu spośród nas kojarzy, że bywa to dokument związany wraz z ubezpieczeniem. Jednak co dokładnie takiego typu dokument powinien zawierać i co zrobić, kiedy się takowego wcale nie posiada, pomimo posiadania ubezpieczenia? Te wszystkie rzeczy oraz znacznie więcej bez nawet najmniejszego problemu odnajdziesz w środku naszego nowego - świeżo co wydzierganego - felietonu!


prawnik w pracy
Author: Michael
Source: http://www.flickr.com
Dyplom
Author: AFS-USA Intercultural Programs
Source: http://www.flickr.com


praca
Author: BMiz
Source: http://www.flickr.com


Jak widać po powyższym, nasz nowy temat będzie w pełni obejmował temat polisy ubezpieczeniowej, która wbrew pozorom nie bywa dokumentem obowiązkowym przy posiadaniu ubezpieczenia, jednak jej posiadanie znacznie ułatwia w razie problemów dowiedzenie, że wspomniane ubezpieczenie ogólnie się posiada. Dosłownie każda polisa jest zmuszona mieć parę istotnych informacji, bez których w rzeczywistości jest ona nieistotna. Tych obowiązkowych istnieje tak naprawdę wcale nie mało, a są to: dane, czy samo oznaczenie ubezpieczyciela, wszelkie dane (zobacz zakup bazy danych) ubezpieczającego, po oznaczanie konkretnego przedmiotu ubezpieczenia, a także po oznaczanie jego ubezpieczonych ryzyk (czyli niebezpieczeństw).


Poza tym w polisie musi się znaleźć określenie konkretnego czasu, na który zawarto umowę ubezpieczenia, sam okres ubezpieczenia (a więc początek i koniec okresu ochrony), oraz całą sumę ubezpieczenia, lokalizację i datę wystawienia polisy, oraz oczywiście całkowicie obowiązkowy podpis ubezpieczyciela, bez którego nawet jeżeli polisa posiada wszystko co wymienione wyżej, bywa po prostu nie ważna, tak samo jak bez w pełni obowiązkowych pieczątek, na które często w ogóle nie zwracamy uwagi i to nie tylko przy wspomnianych polisach, lecz ogólnie przy wielu przeróżnych dokumentach.

Tags: informacje, czas, sposób, okres, typ