Porcelanowy serwis obiadowy

Posted on 02/05/2019 7:41am

Zastawa stołowa jest elementem niezbędnym w każdym domu. Naczynia są niezbędne do korzystania, na co dzień, w trakcie serwowania śniadań, obiadów oraz kolacji. Większa część Pań domu posiada, co najmniej dwa serwisy obiadowe. Pierwszy służy do wydawania powszednich potraw, natomiast drugi jest wykładany wyłącznie na specjalne okazje, takie jak rocznica urodzin, imieniny lub święta.


Czajnik ceramiczny
Bardzo ładna porcelana to istota każdego stołu już od najdawniejszych czasów. Porcelana ciągle kojarzyła się z wyrafinowaniem i przepychem. Sam materiał „porcelana” odkryty została w Chinach w VII wieku naszej ery. Procedura robienia porcelany dotarła do Europy stosunkowo późno, bowiem na przełomie XVII i XVIII wieku. Porcelana (zobacz: regent naczynia) Chodzież jest to najpiękniejsza odmiana ceramiki, albowiem jest ona bardziej biała i lepsza jakościowo od ceramicznych produktów. W przeszłości porcelana była ręcznie przystrajana płynnym złotem, w czasach teraźniejszych większa część porcelanowych produktów jest ozdabiana różnego typu kalkami.

W sprzedaży do nabycia są zestawy obiadowe z przeróżną ilością elementów i o różnych kształtach. Podstawowy zestaw porcelany składa się z okrągłych talerzy i jest delikatnie przystrajany złotem. Talerze okrągłe pojawiają się w najstarszych, kultowy zastawach wielu przedsiębiorstw wykonujących porcelanę. Wraz ze zmianą upodobań użytkowników i coraz większymi oczekiwaniami konsumentów zaczęły pojawiać się coraz to nowe wzory i zdobienia serwisów obiadowych. Najbardziej rozpowszechnione, w teraźniejszym czasie, są talerze kwadratowe pasujące do nowoczesnych wnętrz. Zastawa] obiadowa nie musi już mieć wiele złoconych zdobień. Aktualnie potrzebna jest jak najbardziej śnieżnobiała porcelana obiadowa lub z delikatnymi ozdobieniami o wykwintnym stylu i w doskonałym smaku. Wszystko to kwestia jakie jest wyposażenie kuchni.

Zestawy obiadowe dostępne są jednocześnie z przeznaczeniem na 6 osób, 12 osób, jak i na sztuki. Najczęściej poszukiwanym kompletem jest zastawa na 6 osób oraz serwis obiadowy na 12 osób (click!), w której prócz talerzy obiadowych i talerzy śniadaniowych nabywa się wazę, sosjerkę oraz zestaw półmisków. Serwis obiadowy to od wielu lat najbardziej rozpowszechniony prezent ślubny. Komplety obiadowe uważane są za rzeczy, które „zawsze się przydadzą”. Zastawy stołowe, dzięki temu że występują w wielu wzorach, kolorach, kształtach oraz stylach, są niezmiernie popularne jako prezent ślubny. Państwo młodzi obdarowani porcelanowym zestawem obiadowym otrzymują w prezencie kwintesencję szykowności.

Tags: porcelana

Author: A.Z.