Postaw swoją kuchnię na głowie i odkryj na nowo jej urok

Posted on 18/11/2022 7:36am

Wiosna sprzyja zmianom. To doskonała okazja, aby odkurzyć pułki, spakować grube ciuchy, uprzątnąć garaż, a przede wszystkim pomyśleć o kompletnym przemeblowaniu mieszkania. Jeśli podobne plany nie dają ci spać, czas wprowadzić je w czyn. Proponujemy na początek zacząć od zmian w pomieszczeniach, w których spędzamy większość czasu. Takim miejscem bez wątpienia jest kuchnia: miejsce spotkań domowników.


Czajnik ceramiczny
Jak urządzić ją przytulnie, a jednocześnie nowocześnie? W jaki sposób dodać jej smaku nie odejmując nic z obecnej funkcjonalności? Czy zamienić wnętrze czy tylko akcesoria?

Zakładając, że chcemy opcję nr dwa, czyli odświeżenie jedynie akcesoriów kuchennych, musimy rozpocząć od całkowitego przejrzenia naszych zabawek i zdecydować, co zostawiamy, a co wyrzucamy. Podstawowym detalem są garnki: duże, teflonowe czyli wszystkie te, które umożliwiają w nich smacznego jedzenia. Jeśli nasze garnki lekko się zużyły: mają poprzepalane spody to nie ma się, co zastanawiać i nawet, jeśli jest to prezent od mamy, w takim naczyniu gotowanie nie może być sztuką.

Dostępne w sklepach komplety garnków zaspokoją nawet najbardziej wymagające gusta, a potrawy w nich przyrządzone – kubeczki smakowe. Można tylko zdecydować się na odpowiednią wielkość i wzór. Na specjalną uwagę zasługują te pokryte jonami srebra, ponieważ są znakomite dla alergików.

To samo dotyczy patelni. Patelnie teflonowe (zobacz przykłady tu: patelnie teflonowe w portalu powinny mieć swoje miejsce w każdej kuchni. Używanie ich nie tylko jest wygodne, ale co istotne zdrowe! Smażenie na patelni z powłoką teflonową nie wymaga, bowiem użycia oleju, czyli nasze kotlety nie dość, że lepiej smakuje, to ma o wiele mniej kalorii. Patelnie mają różne średnice, więc każda z pań domu będzie mogła dobrać jej wielkość do potrzeb swojej rodziny.
Sprawdź czy czajnik także nie prosi się o wymianę. Jeśli nie lubisz tracić czasu aż woda zacznie się gotować na kuchence, zdecyduj się na czajnik elektryczny. Nie wszyscy je jednak lubią – wiadomo prąd jest drogi. Drugim powodem jest zapach plastikowych części, który nie jest prosty do usunięcia. W takim wypadku zrezygnuj z plastikowego czajnika, można wyszperać elektryczne (zobacz berker r.3) czajniki stalowe. Może są trochę droższe, ale jakości wody nie ma, co porównywać.

Skoro wymieniamy praktycznie elementów, zajrzyjmy jeszcze do szuflady pełnej sztućców. Gdy dominuje wśród nich różnorodność, znak, że pora na ich wymianę. Sztućce to ważne uzupełnienie zastawy stołowej. Niekompletna wygląda po prostu niechlujnie. W sklepach mamy bogaty wybór kompletów – kilkuczęściowych po złożone, ze stali nierdzewnej. Bez zarzutu prezentują się z zastawą na specjalne okazje, dzięki czemu pozwolą odpowiednio uczcić każde danie.

Kiedy mamy już wszystkie odnowione elementy do przyrządzenia smakowitego obiadu, czas pomyśleć o czymś, w czym go podamy. Serwisy obiadowe (serwisy obiadowe na stronie) to częsty prezent z okazji wychodzenia za mąż nie wątpię, więc że wasze regały wręcz się pod nimi uginają. Jeśli nie, czas nadgonić braki. Bardzo często na stołach mają swoje miejsce serwisy wyprodukowane z polskiej porcelany. Robione są na zamówienie, posiadają dogodną ilość części i certyfikat zmywania w zmywarce.
Czyż po takiej wymianie sprzętu, kuchnia nie będzie jak nowa?

Tags: gotowanie, garnki

Author: A.Z.