Rejestrowanie znaków towarowych w UP

Posted on 29/01/2019 4:57pm

Każdy symbol towarowy, nawet niezastrzeżony w Urzędzie Patentowym, otoczony jest ochroną prawną. Zapewnia to regulacja o ochronie konkurencji i odbiorców, lub kodeks cywilny. Teoretycznie rejestracja nie jest nieodzowna, aby podlegać podstawowej ochronie prawnej znaku towarowego.




Zastrzeżenie symbolu towarowego gwarantuje, że różne podmioty nie będą miały najmniejszego prawa do naruszania ochranianego symbolu, a w razie potrzeby o wiele łatwiej nam będzie unicestwić nieuczciwe aktywności konkurencji.


Rejestracja znaków towarowych to złożenie w Urzędzie Patentowym należytego wniosku. W związku z tym, że znak towarowy zgłasza się zawsze dla wyznaczonych artykułów, bądź usług, wypada je również (link) wskazać we wniosku. Dobór lokalizacji w rejestrze musi być jednak zaplanowany, gdyż po złożeniu wniosku w Urzędzie nie ma już możności dopisania do niego jakichkolwiek pozycji. Warto w związku z tym uwzględnić nie tylko towary, które w tym momencie nazywamy znakiem, lecz również ewentualne wykorzystanie znaku w przyszłości, szczególnie jeśli zgłaszanym symbolem jest nazwa naszej jednostki. Trzeba pamiętać, że lista towarów, bądź usług, dla jakich znak zgłosiliśmy posiada olbrzymie znaczenie bowiem wyznacza obszar ochrony naszego symbolu.


rejestracja znaków towarowych
Author: http://www.sxc.hu
Source: http://www.sxc.hu


Podanie o udzielenie prawa ochronnego jest możliwość złożyć samodzielnie, względnie za pośrednictwem kompetentnego reprezentanta, którym może być tylko rzecznik (polecamy pozostałe wiadomości) patentowy.




Rzecznik patentowy poza profesjonalnym przygotowaniem wniosku, w tym wykazu produktów, jest w stanie również wykonać badanie zdolności rejestracyjnej symbolu i ocenić szanse na jego rejestrację. Rzecznik może również pomóc wykonać procedurę rejestrowania w urzędzie.

Tags: firm, szanse, Wybór, działania