Różne typy obiektywów czy mają znaczenie dla zaawansowanych fotografów, test obiektywu sigma.

Posted on 06/11/2021 7:36am

Osoby chcące zająć się profesjonalnym robieniem zdjęć najczęściej zaczynają od tak popularnych lustrzanek. Na chwilę obecną są one najbardziej polecanymi aparatami, a jedną z ich cech charakterystycznych jest to, że niezależnie kupuje się body, a osobno obiektywy. Początkujący fotografowie rozpoczynają swoją przygodę przeważnie od standardowego obiektywu, lecz wraz ze zwiększającym się poziomem doświadczenia zaczynają się pojawiać również nowe potrzeby. Czasami trzeba będzie zrobić zdjęcie czemuś oddalonemu, innym razem ktoś będzie chciał ująć jakąś panoramę, i jednak typowy obiektyw w tego typu zastosowaniach się nie sprawdzi.


aparat fotograficzny sigma
Source: http://www.sigma-sklep.pl/
Z tego też powodu na pewnym etapie rozwoju każdego fotografa zaczyna się pojawiać potrzeba zakupu kolejnych obiektywów, które w dużym stopniu rozszerzają sprzętowe możliwości i pozwalają na robienie bardziej ciekawych zdjęć. Niektórzy z fotografów, zwłaszcza ci, którzy będą się tym zajmować zawodowo, mogą używać nawet paru różnych obiektywów, stosowanych zależnie od potrzeb i okoliczności.Wybierając kolejny obiektyw do swojego sprzętu fotograficznego należy zwrócić uwagę na pewne parametry. W tej samej kategorii mogą się bowiem pojawić obiektywy doskonałej jakości, lecz również takie, które jednak lepiej omijać. Przykładowo pośród szerokokątnych modeli 10-20 bardzo dobre recenzje ma model Sigma 10 20mm W porównaniu z konkurentami ma on stosunkowo niewielkie rozmiary, choć nie można powiedzieć, że sam obiektyw jest mały.


zdjęcia
Author: John Ragai
Source: http://www.flickr.com
Wewnątrz zobaczyć można aż czternaście soczewek a także bardzo cicho i płynnie działający autofokus. Obsługa obiektywu jest bardzo prosta, wszystkie pierścienie obracają się stosunkowo lekko i przyjemnie. Niektórzy wręcz są zdania że jest to jeden z najbardziej dopracowanych modeli jeśli chodzi o ręczne sterowanie, a do automatyki również nie da się przyczepić. Natomiast dużą przewagą tego właśnie obiektywu w porównaniu z konkurentami jest cena.

Interesuje Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to odwiedź źródło rowery trójkołowe a przeczytasz tam ciekawe informacje, które na długi czas zapamiętasz.

Obiektyw kosztuje znacznie mniej niż inne tego typu, a mając na uwadze bardzo podobne parametry, to jego zakup jest faktycznie dobrym wyborem.

Tags: fotografia, zdjęcia, sprzęt, porównanie, autofokus