Termometry do ciała i na zewnątrz

Posted on 23/02/2020 7:49am

Prawda jest taka, że każdy w domu powinien mieć w domu termometr. Bo nigdy nie wiemy, w którym momencie może okazać się przydatny. A jeśli chodzi o termometry to jest ich całe mnóstwo. Wybór jest tak duży, że może się w głowach zakręcić. Kiedyś popularne były termometry rtęciowe, ale z powodu rtęciowego wkładu nie są już produkowane. Gdy tego typu termometr pękł, to niestety nie była to przyjemna sprawa, bo jak wiemy rtęć jest trująca. Obecnie posiadamy termometry elektroniczne, które są w stanie bardzo dokładnie dokonać pomiaru temperatury.

temperatura
Author: weisserstier
Source: http://www.flickr.com
Oczywiście istnieją jeszcze termometry okienne, które też są wykorzystywane, bo wielu ludzi, po prostu chce wiedzieć, ile jest stopnie konkretnie za ich oknem, a nie to, co mówią w TV. Poza tym sporo osób, którzy są rodzicami posiadają również termometry na podczerwień, co pozwala odpowiednio zmierzyć temperaturę bobasa, bez dotykania go termometrem. Ale wtedy rzeczywiście dobrze pamiętać o tym, żeby wybierać termometry, które mają wszystkie konieczne atesty. Kiedy kupujemy tańszy termometr nie mamy pewności, czy będzie on właściwie wskazywał wynik. Termometry wielu firm Jeśli jest maluch w domu, to warto zainwestować w termometr, który da możliwość pomiaru temperatury przez przyłożenie termometru do ucha. I wtedy warto wybrać termometry braun. Jeśli jeszcze nie posiadamy w domu termometru, to warto rozejrzeć się za termometrami firmy Braun. Jeżeli natomiast potrzebny jest nam termometr, który będzie robił dokładne pomiary, ale dla osób starszych, to można zainwestować w termometry gerathem. Te termometry często można dostrzec w ośrodkach zdrowia. Doktorzy je wybierają, bo jest to dobra i znana marka i nie musimy się martwić, że okażę się, iż termometr wskazuje złą ciepłotę ciała -termometr
Source: sxc.hu
Do tego dodatkowo są termometry Hartmann. Firma Hartmannn posiada bardzo często zestawy, które pozwalają na właściwe sprawdzanie swego stanu zdrowia w domu. Dlatego możemy kupić termometr oraz ciśnieniomierz tej firmy w jednym zestawie. To świetna opcja w szczególności, gdy lekarz polecił nam mierzenie ciśnienia i temperatury. Wiele osób powinno każdego dnia mierzyć swe ciśnienie, nie zaszkodzi również, co jakiś czas sprawdzić swojej temperatury. Bo zdarza się, że nie jedynie wysoka temperatura może być problemem, ale też za niska temperatura, może okazać się problematyczny - czytaj więcej na ten temat .

Tags: TV, marka, gorączka, rtęć