Tysiące aplikacji mobilnych już w zasięgu ręki!

Posted on 15/02/2023 7:40am

Według różnych źródeł w App Store opublikowano około 600 tys. aplikacji, w tym 450 tys. jest nadal aktywna i stale znajduje się w sklepie .

Telefon dotykowy Nokia Asha 311
Author: NOKIA
Source: NOKIA
Android Market świętował nie dawno blisko pół miliona, póki co tylko 320 tys. jest do pobrania. To ciągle niedościgniona czołówka i jeszcze długo tak pozostanie, ponieważ kolejne miejsce jest sklep Ovi Store z 50 tys. aplikacji w bazie.

Następna pozycja należy doBlackBerry AppWorld zawiera około 40 tys., Marketplace 35 tys., a na końcu Samsung Apps zokoło 10 tys. . Nie wiadomo czy to dobra wiadomość, ale w sklepie zarządzanym przez Apple jest już ponad 1100 polskich aplikacji, a w Marketplace około 200. Chcieć tylko więcej!

Oferowane w tych sklepach aplikacje pomogą praktycznie w każdej dziedzinie życia. Aplikacje na ipada to nie tylko gadżety, gry i organizatory. Wiele aplikacji to programy narzędzia wspierające zarządzanie firmą czy zasoby multimedialne, ale także programy edukacyjne i nawigacje. Warto dodać, że wiele aplikacji jest płatnych, często ich koszt to sięga kwoty od kilku do kilkunastu euro. Nie oznacza to, że darmowe aplikacje na telefon są gorsze. Po prostu ich funkcjonalność jest często mniej zaawansowana. Aplikacje takie przydają się nie tylko w telefonach komórkowych, lecz także w tabletach (Tablety PC Asus - Ceneo.pl).

Co ciekawe aplikacje tworzone są zarówno przez dystrybutorów oprogramowania, jak i przez indywidualnych programistów, którzy następnie bezpłatnie dzielą się swoimi rozwiązaniami. Na koniec warto dopowiedzieć, że samodzielne stworzenie aplikacji telefon komórkowy (szczegóły tematu), to powinien skorzystać zarówno z coraz częściej organizowanych szkoleń (zobacz szkolenie: franklin covey budowanie zespołu) jak i z całej masy udostępnionych turtoriali i poradników w sieci.

Tags: programy, Android, Aplikacje