W co inwestować, żeby zarabiać na giełdzie, i których najczęstszych błędów należy unikać?

Posted on 04/07/2021 8:51am

Prawdopodobnie każdy z nas chciałby zarobić wielkie sumy, przy stosunkowo niewielkim ryzyku. Ale czy jest to w ogóle realne, aby wejść na giełdę i nie znając zasad panujących na giełdzie, zarabiać znaczne kwoty?

Na giełdzie
Author: Allan Ajifo
Source: http://www.flickr.com
Naturalnie, najważniejszym czynnikiem są skuteczne i opłacalne zakupy, w co inwestować aby zarabiać? O tym za moment.

Zanim zdecydujemy się na rozpoczęcie naszej relacji z handlem na giełdzie opłaca się uświadomić sobie, że przed nami klarują się duże możliwości, które powinniśmy poprzedzić należytym przygotowaniem. Poza wymaganymi czynnościami, jak np. założenie konta maklerskiego, musimy także wiedzieć, że nie warto rozpoczynać naszej przygody z giełdą od inwestowania bardzo dużych kwot, tzn. takich, na potencjalną utratę, jakich nie możemy sobie pozwolić.

Jakie inwestycje okażą się szczególnie rentowne?

Wydaje się, że po wieloletnich spadkach, w tym aż o 20% w obecnym roku, cukier powoli zaczyna się odbijać. W realiach giełdowych można natknąć się na głosy, żeby grać pod zniszczenie okazałego sektora cukrowego w Brazylii, skąd bierze się 33% światowej produkcji. O ile obserwowane odbicie nie będzie jedynie chwilowe, wtedy możemy spodziewać się punktu zwrotnego dla całego rynku. Regularnie leci w dół również dolar kanadyjski, jest on mocno skorelowany z rynkiem paliw. Także na powyższy sektor trzeba zwrócić uwagę, gdyż może zdarzyć się okazja do wielu zyskownych inwestycji.Główne indeksy warszawskiej giełdy
Author: Money.pl
Source: Money.pl
Na co warto zwrócić naszą uwagę?

Powinniśmy obserwować liczne relacje na mapie geopolitycznej świata, a szczególnie Grecję. Jeśli ta wyjdzie ze strefy euro, wtedy europejska moneta (skup monet SNMW) straci na wartości względem dolara, co z kolei zagwarantuje jeszcze większe zniżki cen surowców. Oprócz sytuacji związanej z surowcami, traci również największy niemiecki indeks.

Jeżeli nie będzie porozumienia między wierzycielami a rządem w Atenach, wtedy będziemy mogli spodziewać się kolejnych spadków cen w Niemczech. Wracając polski rynek warto zwrócić uwagę na mocną pozycję Inter Groclin Auto SA. Ich notowania, w ostatnim tygodniu, wzrosły aż o 15%. Giełda jest bardzo dynamiczna i aby generować zyski niezbędna jest jej regularna analiza.

Tags: rynek, inwestycje, giełda, inwestowanie