W jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć dane w chmurze i czym jest Ubuntu Server?

Posted on 06/06/2021 8:25am

Gromadzenie danych w chmurze staje się w dzisiejszych czasach coraz bardziej modne, jednak jeżeli zdecydujemy się na takie rozwiązanie, niewątpliwie winniśmy dowiedzieć się jakim sposobem można zabezpieczyć dane w chmurze. Oczywiście musimy zdać sobie sprawę z tego, że w Internecie nic nie ginie. Wszystko co wrzucamy do Internetu może zostać upublicznione, nawet jeśli zadbamy o wysokie bezpieczeństwo udostępnianych plików, zdjęć albo filmów. Naprawdę znaczące rzeczy, ważkie dokumenty czy intymne zdjęcia musimy więc trzymać z dala od Netu.
dane w chmurze
Source: http://pl.sii.eu/pl/
Żeby porządnie zabezpieczyć dane w chmurze, powinniśmy zadbać o odpowiednie hasło. Nie zdoła to być data naszego urodzenia, imię naszego pupila czy też rocznica związku - porównaj. Dużo z tych danych wolno łatwo odnaleźć, na przykład na Facebooku czy innych portalach społecznościowych tego typu. Do tego zażyłe nam osoby mogą bezproblemowo wpaść na to, jakie jest nasze hasło. Wskazane jest wybrać złożone, trudne do zgadnięcia hasło, które będzie składać się z wielkich i małych liter oraz cyfr. Jeżeli mamy kłopoty z zapamiętywaniem tego typu haseł, możemy zapisać sobie je na karteczce oraz trzymać w domu - na przykład w teczce, w której posiadamy wszystkie ważne dokumenty.
dane w chmurze
Source: cloudia.pl
Pamiętajmy też o tym, by nie stosować jednego, takiego samego hasła do różnorodnych rzeczy, na przykład banku, korespondencji mailowej lub zasobów, w jakich posiadamy dane w chmurze. Zawsze skorzystajmy również ze wypróbowanych dostawców, niech nie skusi nas niska, ciekawa cena. Korzystając z usług, oferowanych poprzez firmy w Necie, powinno się zwrócić uwagę na ich doświadczenie, renomę albo opinie.

Czym jest ubuntu server? Jest to darmowa, bezpłatna dystrybucja Linux/GNU, jaka oddana jest do serwerowych zastosowań. Po zinistalowaniu ubuntu server wolno skorzystać z pakietów stron WWW, baz danych, oraz także serwera poczty mailowej i wielu innych - . Ubuntu Server wydawany jest regularnie co dwa lata.

Tags: dom, doświadczenie, chmura