W jakich miejscach należy poszukiwać informacji o licytacjach domów?

Posted on 25/10/2021 7:28am

Na aukcjach komorniczych można niedrogo kupić samochód czy meble. Takie aukcje mogą cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem, ponieważ można za niewielkie środki zakupić laptop czy też nawet jakąś działkę.
fundusze
Author: Artdecor24.pl
Source: ArtDecor24.pl


Rzadko kiedy uda się sprzedać posiadłość za pierwszym podejściem. Pomimo atrakcyjnej ceny ruch przeważnie rozpoczyna się na drugiej licytacji, gdy to kwota spada nawet do 2/3 wartości podyktowanej przez biegłego. Wygrywający licytację ma dwa tygodnie zazwyczaj od uprawomocnienia się danej licytacji, na wpłacenie reszty sumy. Mógłby jednak napisać wniosek o wydłużenie terminu o kolejne dwa tygodnie. Osoby, które licytacji nie wygrały, mogłyby mieć nadzieję na zwrot wpłaconej rękojmi. Można także spotkać banki, jakie mają specjalne linie kredytowe dla tych, którzy pragną w bardzo szybkim tempie kupić jakąś posiadłość. Jeśli zatem ciekawią Cię licytacje komornicze Tarnowskie Góry są miejscem, w jakim mogłabyś kupić coś świetnego za niewielkie pieniądze.


licytacje komornicze tarnowskie góry
Source: pixabay


Ekipa montująca okna powinna przejść specjalne przeszkolenie
Author: OknoPlus
Source: OknoPlus


Art. 955 kpc. mówi o tym, że komornik komornik sądowy września ma obowiązek powiadomić o licytacji w poczytnej codziennej gazetce w konkretnej miejscowości. Danych o licytacjach nieruchomości można również szukać w budynkach sądu. Przed przystąpieniem do licytowania, trzeba zapłacić wadium. Przeważnie jest to jedna dziesiąta kwoty, na jaką biegły wycenił posiadłość. Licytację wygrywa najwyższa kwota osiągnięta przez tzw. przybicie. Musi być ono zatwierdzone postanowieniem, które wydaje sąd. Mogłoby się zdarzyć, że mieszkanie (zobacz mieszkania sprzedaż) jest zadłużone oraz zostaje na nie wystawiona hipoteka.
Nowy nabywca jednak nie będzie mieć problemu z jej wykreśleniem, gdyż lokum kupowane od komornika nie ma obciążeń. Jeżeli nabyte mieszkanie nie jest puste i należy wyeksmitować lokatora, należy uzyskać oddzielny wyrok w tej sprawie.

Tags: moc, pieniądz, środki