Wodoodporny smartfon - jak wybrać? Czy warto?

Posted on 06/10/2022 8:00am

smartfon, w przeciwieństwie do klasycznych telefonów komórkowych, jest bardziej delikatny i łatwiej uszkodzić go.


Jedną z najczęstszych przyczyn awarii inteligentnego przyrządu, prócz upadku, jest zalanie wodą czy dowolnym napojem.
Tablet i smartfon z 3... terabajtami pamięci
Author: Tabasco PR
Source: Tabasco PR


dom - panorama
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Warto zatem poszukać słuchawki, w jakiej producent zapewnił stosowną osłonę podzespołom, ukrytym w środku smartfonu. Pozostaje więc zapytanie, który odporny na wodę smartfon zakupić?


Czy warto kupować telefony wodoszczelne? Kontrakcja jest prosta – warto. W szczególności, jeżeli smartfon jest narażony na eksploatację w niepewnych warunkach. Wystarczy, że w domu są dzieci bądź eksploatator telefonu pracuje w zwilgotniałych, mokrych lokalizacjach. Na ogół wodoszczelność idzie w parze z ponadprogramowymi elementami ochrony jak: wzmocniona Obudowa bądź uzyskanie certyfikatów potwierdzających przeżycie upadku z określonej wysokości.

Czy ciekawi Cię ta problematyka? Jeśli tak to, przejrzyj witrynę (http://autopart.pl/lublin), a odnajdziesz w tamtym miejscu mnóstwo bezkonkurencyjnych informacji, które wciągną Cię bez reszty.

Stąd też telefony wodoszczelne to z reguły przyrządy odporne na wiele elementów zewnętrznych.


Chociaż taki telefon kosztuje więcej aniżeli zwykły telefon biurowy, to użytkownik ma pewność, iż może go bezpiecznie używać w deszcz czy kręcić filmiki w wodzie bez niezbędności kupowania specjalnego etui czy obudowy. Chcąc mieć pełne przekonanie, iż dany producent stworzył wodoodporny telefon, najłatwiej przetestować to w specyfikacji, w jakiej powinno znaleźć się oznakowanie IPxx.
Mając już smartfona, a pragnąc go uodpornić na szkodliwe działanie płynów, można dokupić dodatkowe wodoszczelne etui, futerał lub obudowę, które zapobiegną przedostawaniu się wody do wnętrza urządzenia.

Tags: Obudowa, smartfon, miejsca