Wspaniałym pomysłem dla firm i osób prywatnych jest cloud computing

Posted on 12/04/2019 1:49am

Jeszcze całkiem niedawno wszystkie pliki były przetrzymywane na komputerach, nagrywane na zewnętrzne nośniki, a to nie zapewniało, że nie ulegną zniszczeniu, gdy coś stanie się z dyskiem, lub kiedy konkretny komputer ulegnie awarii. Na szczęście dziś znacznie dokładniej znana oraz rozpowszechniona jest usługa cloud computing, a więc tak zwana chmura obliczeniowa.
Coraz więcej osób wykorzystuje z możliwości jakie daje cloud computing

cloud computing
Author: www.cloudia.pl
Source: www.cloudia.pl
Zamiast trzymać istotne pliki na własnym komputerze, wysyłamy je na serwer, który udostępnia nam zewnętrzne przedsiębiorstwo, lub który posiadamy u siebie, jeśli akurat prowadzimy przedsiębiorstwo. Wszystkie te dokumenty i informacje, które tam wyślemy są niejako zatrzymane w internecie oraz najmniejsza usterka komputera czy serwera nie jest w stanie im zagrozić. Co więcej niesamowite w tym wszystkim jest to, że dojście do tych dokumentów będziemy posiadali ciągle, bez względu na to gdzie się znajdujemy, kiedy jedynie do naszej dyspozycji będzie komputer oraz internet.


Mamy szansę tam przerzucić sporo informacjiPlusem takiego rozwiązania jest nie tylko to, że nasze pliki będą bezpieczne, że będzie miał do nich dojście każdy, komu podamy login oraz hasło, oraz że będziemy posiadali do nich dostęp z każdego miejsca, gdzie będziemy się znajdowali. Ich dużym plusem jest także to, że oferują nam sporo przestrzeni na trzymanie ważnych dla nas rzeczy, a co się z tym wiąże, nie będziemy musieli tym wszystkim zarzucać własnego komputera spowalniając jego pracę, jak i nie będziemy musieli tego zgrywać na różnorakie nośniki, co będzie zabierało fizycznie przestrzeń w naszym biurze (poznaj dodatkowe informacje na temat cloud computing). Bez wątpienia jest to wspaniałe rozwiązanie tak dla osób prywatnych, jak oraz także dla zakładów oraz znacznie więcej osób zaczyna sobie z tego zdawać sprawę.


cloud computing
Author: Chris Potter
Source: http://www.flickr.com
Niektóre przedsiębiorstwa oferujące takie rozwiązanie są naprawdę znane

Chcąc umieścić swoje dokumenty na takiej chmurze, musimy powiedzieć, że zakłady które nam to oferują dzielą się na te, które od lat już są rozpoznawalne z własnej różnorakiej działalności w internecie oraz na te, które dopiero zaczynają dawać takie usługi (sprawdź koszty na tiktalik.com). Decydując się na wybór jednej z nich powinniśmy się kierować dostępnością danej usługi, miejscem które jest nam proponowane do zajęcia swoimi plikami, jak i również zaufaniem, jakim darzymy daną firmę, bo musimy tu posiadać zupełną pewność, że wszystko co tam wstawimy będzie bezpieczne.

Tags: komputer, Internet, biuro, informacja