Wyjątkowe zdjęcia przy użyciu kamery do sportów ekstremalnych.

Posted on 16/05/2021 8:38am

Niejeden z nas czasami staje przed jakimś wyzwaniem. To samo bywa kiedy decydujemy się na skok na bungee bądź ze spadochronu. Zachodzi w owym czasie przełamanie pewnych ograniczeń. Są to tzw. sporty ekstremalne. Za pewne, gdy podejmiemy się czegoś takiego będziemy chcieli mieć pamiątkę z tego wydarzenia.

GoPro Hero 4 Silver Teardown
Author: Dave Jones
Source: http://www.flickr.com
Dotąd takie sukcesy były uwieczniane na zdjęciach.

Zaintrygowały Cię treści podane w tym artykule? Jeśli tak, to czytaj także zbliżone informacje, dotyczące tego sektora. Zapraszamy do następnej strony.

Natomiast w czasie tak idealnie ulepszającej się technologii, poczęto zastanawiać się czy nie warto byłoby uwieczniać danego zdarzenia w postaci filmu. Chodzi o film, który zostałby nakręcony przez skaczącego. Natomiast zrobienie takiej kamery graniczyło z cudem, bo musiała być to kamera doskonałej trwałości z racji momentalnie zmieniającego się krajobrazu. W dodatku nie mogła być to kamera utrzymywana przez sportowca (tak jak to ma miejsce w standardowej kamerze) jak i kamera mocowana na ubiorze. Tak zaistniała innowacyjna kamera sportowa. W dodatku pojawiły się w sprzedaży nowe drony wyposażone w kamery, jakie mają możliwość także rejestrować ten wyczyn z różnych miejsc- . Bardzo znany z tych akcesoriów jest dji phantom, który jest wielowirnikowym multikopterem. Jego typowymi atutami będzie bardzo dobrze połączona struktura całego pojazdu, śmigła samokontrujące, które mają za obowiązek ustabilizowanie pozycji samolotu jak i nowoczesny komputer pokładowy, który umożliwia na przemieszczanie się pojazdu w momencie, gdy utracimy zasięg pilota sterującego.

Dron
Author: Dennis Jarvis
Source: http://www.flickr.com
Taka sytuacja może się zdarzyć w momencie, kiedy oddalimy poza zasięg pilota, kiedy utracimy bezzwłoczną widoczność pojazdu bądź zwyczajnie w przypadku, kiedy zużyją się nam baterie w pilocie. To idealne rozwiązanie, gdyż już nie musimy się martwić, iż utracimy nasz pojazd przez nieuwagę. W pojazdach sterowanych dość często przytrafiało się, iż właściciel tracił swój pojazd poprzez utratę zasięgu.

Reasumując: kamera sportowa wykorzystywana bywa znacznie częściej przez fanów mocnych wrażeń. Stosują ją sportowcy skaczący na bungee, ze spadochronu bądź amatorzy ekstremalnych zjazdów rowerowych czy snowboardzistów. Przy zastosowaniu takiego sprzętu możemy te jakże majestatyczne przeżycia utrwalać i powracać wspomnieniami kiedy tylko mamy na to ochotę.

Tags: kamera, wydarzenia, budowa, pojazd, sukcesy