Wykorzystanie urządzeń rejestrujących obraz w sporcie

Posted on 25/11/2018 7:21am

Obecnie coraz większa liczba ludzi zajmuje się uprawianiem sportu. Są to rozmaite sporty indywidualne oraz grupowe. W przypadku sportów indywidualnych występuje chęć lub konieczność starannego nagrania przebiegu zawodów. Konieczność pojawia się na przykład w przypadku transmisji telewizyjnych. Fani takich przekazów często zastanawiają się, jaką metodą przekazywany jest obraz na przykład z pojazdu Formuły 1 lub z poziomu nart skoczka narciarskiego. Zastanowienie powodują także czasami nagrania, na których występuje widok z powietrza, a przy tym ze zbyt niewielkiej odległości jak na samolot czy helikopter. Sekret takich obrazów znajduje się w specjalistycznej technologii. Nowoczesny sprzęt do rejestrowania obrazów posiada bowiem obecnie wielkie możliwości. Nagrania wideo tworzone są w takich miejscach i okolicznościach, które jeszcze kilka lat temu były przeszkodą nie do pokonania.


- kamery sportowe]Dla sporządzania nagrań wymienionych powyżej stworzono różnego rodzaju kamery sportowe. Pozwalają one przede wszystkim na rejestrację obrazów w bardzo niesprzyjających, a czasami nawet ekstremalnych warunkach. Na przykład kamera sportowa może zarejestrować wideo w trakcie wspinaczki wysokogórskiej lub nurkowania. Ta druga sytuacja stwarza konieczność zastosowania wodoodpornej obudowy kamery, która pozwoli uniknąć uszkodzeń urządzenia. Stosunkowo niedawno wprowadzone rozwiązanie stanowią urządzenia z możliwością przymocowania do kasku sportowca. Są one przydatne przy takich okazjach jak na przykład wyścigi kolarskie, w celu wzbogacenia relacji wideo. Najważniejszą zaletą akcesoriów tego typu jest to, że sportowiec nie musi w żadnym momencie obsługiwać kamery, a przede wszystkim urządzenie takie mu nie przeszkadza. W innym wypadku mogłoby dojść do niebezpiecznego wypadku.

Obecnie działa coraz większa liczba firm produkujących kamery sportowe. Znaczące jest, by znaleźć firmę jak najbardziej zaufaną, co bywa często gwarancją trwałości i dobrej jakości urządzeń. Popularnym rodzajem, także na terenie Polski, są kamery GoPro.

Zaintrygował Cię nasz artykułu? Więc zapraszamy Cię - przeglądnij kolejną stronę i dokonaj oceny naszych opisów. W razie pewnych wątpliwości - zwróć się do nas!

Firma ta poza kamerami oferuje również wiele innych akcesoriów, pozwalających na tworzenie nagrań w trudnych sytuacjach.

Tags: urządzenie, kamery, wideo, sport, Filmy, sprzęt, nagrania, Urządzenia, sporty