Życie z reguły nie bywa usłane różami i nasze relacje z kierownikiem mogą nas doprowadzać do białej gorączki

Posted on 05/02/2022 7:47am

Niestety często jest tak, że nie jesteśmy w stanie wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.

Są tacy, którzy mają pracę idealną. Po prostu wszystko im się ułożyła: dojazd, szef, godziny pracy, ludzie z pokoju, zadania oraz nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy
Author: Wawel Service

Szkolenie
Author: Caro Griffin

Tego typu ludzi jest zapewne niewiele, gdyż cuda rzadko się zdarzają.

Kiedy będziesz potrzebować dodatkowego materiału dotyczącego tego typu kwestii, kliknij, a znajdziesz więcej pomocy tutaj. One także będą przydatne.

Wiele jest jednak osób, które powtarzają, że minusy ich pracy wydają się być na tyle nieirytujące, że mogą sobie z nimi jakoś poradzić. Czasami jednak sytuacja jest tak bardzo nieznośna, że powinniśmy pomyśleć o ucieczce. Dobrym wyjściem będzie wtedy poszukiwanie nowej pracy. Kiedy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono trwać nawet do 3 miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednakże możemy zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to dobre wyjście dla ludzi, którym zależy na czasie lub dla tych, którzy nie mogą już znieść tkwienia w znienawidzonym miejscu. Powinniśmy zaproponować szefowi jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on z nią zgodzić. Trzeba jednak starać się dojść do ugody. Możemy przykładowo zaoferować, że w czasie, gdy będziemy jeszcze pracować w firmie, wyszkolimy nową osobę na nasze miejsce. Powinniśmy wtedy także zużyć cały zaległy urlop.

Ważne wydaje się być to, aby być świadomym tego, że takie porozumienie musimy zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w tym wypadku nie mają mocy prawnej.

Tags: firm, zadania, rodzaj, kierownik