Zamierzasz wziąć kredyt na budowę domu? Tutaj dowiesz się, jak się o niego starać

Posted on 10/04/2019 2:59pm

Marzenia o własnym domu towarzyszą wielu osobom, które nie mogą sobie wyobrazić życia bez przepięknego ogrodu, dużej kuchni, w której będą mogły jeść posiłek z całą rodziną oraz werandy, na której w ciepłe popołudnie będzie można czytać ulubioną książkę. Niestety większość ludzi nie może postawić domu bez brania kredytu, zatem dobrze jest zorientować się, jak mamy się o niego starać, jeżeli w najbliższym czasie zamierzamy zacząć działania związane z podpisaniem umowy.

Kredyt na mieszkanie
Author: 401(K) 2012
Source: http://www.flickr.com
Starania wyglądają praktycznie tak samo, jak w przypadku brania kredytu mieszkaniowego. Jedyną różnicą jest fakt, iż nie kupujesz nieruchomości, ale chcesz ją zbudować. Na początek zasadniczy jest wybór banku, którego oferta i warunki będą nam odpowiadać. Najkorzystniej jest udać się do kilku instytucji oraz poprosić o zaprezentowanie możliwej dla nas propozycji, a później dopiero podjąć określone decyzje. Dzięki temu będziemy mieć większe rozeznanie, zatem wybór stanie się prostszy.

Potem należy umówić się na spotkanie z doradcą kredytowym, jaki wyliczy naszą zdolność, sprawdzi wiarygodność kredytową (pożyczka pod zastaw działki rolnej) i poda informacje odnoszące się do wkładu własnego, ponieważ kredyty przeważnie wymagają określonej kwoty, jaką będziemy mogli wpłacić na początek. Jeżeli nie chcemy wpłacać takiego wkładu, konieczne będzie innego rodzaju zabezpieczenie, np. kupno ubezpieczenia. Ważne są też dokumenty, które powinniśmy złożyć do banku. Są to przede wszystkim zaświadczenia o osiąganych przychodach oraz o zatrudnieniu, o jakie powinniśmy poprosić naszego aktualnego pracodawcę.
W przypadku ludzi prowadzących własną działalność gospodarczą, potrzebne będą jeszcze zeznania PIT, wyciągi z rachunku, a także umowy oraz inne dokumenty, jakie wskazują na zarejestrowanie w urzędach. Należy także przynieść dokumenty ukazujące status nieruchomości i oczywiście złożyć wniosek o kredyt. Poza tym niezbędne jest pozwolenie na budowę domu bądź umowa z deweloperem. Potem czekamy już jedynie na otrzymanie kredytu i możemy myśleć o naszym nowym domu, jaki niebawem stanie. Polecamy kredyt pod zastaw mieszkaniaOrientując się, w jaki sposób postępować, prościej będzie ci rozpocząć starania oraz szybciej otrzymasz kredyt, który jest Ci niezbędny. Kup ładną działkę w przyjemnym otoczeniu, gdyż już niedługo zaczniesz tam stawiać dom, a najistotniejsze to czuć się dobrze w miejscu, do którego będziemy codziennie wracać.

Tags: dokumenty, umowa, oferta, nieruchomość