Zanim dokonujesz wyboru maszyn wiązarki lub pakowarki

Posted on 14/02/2023 7:50am

Oznaczenia kartonów
Odpowiednie pakowanie wyrobów jest niezwykle istotne w procesach logistycznych, ponieważ pozwala na błyskawiczny i dokładny załadunek.
W zależności od materiałów, które chcemy opakować, powinniśmy wybrać odpowiednie maszyny pakujące. Obecnie na rynku znajduje się mnóstwo firm proponujących wypróbowane rozwiązania, zaadoptowane do konkretnych produktów i potrzeb.

W takiej sytuacji warto skorzystać z zespołu ekspertów, którzy popierają cenne umiejętności poprzez wieloletnią praktykę. Tak samo ważna jak renoma samej firmy jest najwyższa jakość opakowania wyrobu, koszty zakupu sprzętu, jak również poziom proponowanej obsługi posprzedażowej. Umiejętnie przygotowany personel potrafi dostosować najlepsze rozwiązanie zgodne z naszymi oczekiwaniami. Właściwa specyfikacja dostosowana do technologii pakowania wyrobu, to pewność ochrony jego właściwości.

Maszyny pakujące z dużym powodzeniem są używane w opakowywaniu wyrobów z takich gałęzi jak: ryby, owoce morza, pasty. Maszyny o wysokim poziomie technicznym potrafią wykonywać pracę w zmiennych warunkach atmosferycznych, spełniają unijne normy, a przed odbiorem przechodzą fazę długotrwałych badań. Obok maszyn pakujących, wzięciem cieszą się folie stretch. Jest to odpowiedni i zarazem jeden z łatwo dostępnych sposobów, przede wszystkim używany do pakowania palet, dzięki czemu zabezpiecza bagaż przed przesuwaniem się i uszkodzeniem. Możemy wyróżnić dwa rodzaje foliowania: ręczne i maszynowe. Pakowanie przy pomocy takich metod skutkuje tym, że towary pozostają niezmienione do momentu spożytkowania ich przez konsumentów, a równocześnie są bardzo wygodne w użyciu. Wielką korzyścią tego rodzaju folii jest praktycznie każda długość i grubość, jaki można zamówić u wytwórcy, oraz znaczna wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.

Innym gatunkiem folii stosowanej przy pakowaniu produktów spożywczych, w szczególności produktów przechowywanych w zamrażalnikach i towarów przemysłowych jest poliolefina. Niewątpliwym walorem pakowania przy pomocy tej termokurczliwej folii jest jej bezpieczeństwo dla zdrowia. Zwolennicy ekologii także będą usatysfakcjonowani, ponieważ ulega kompletnej biodegradacji. Jest łatwa w stosowaniu, a dzięki swojej przezroczystości pozwala na szczegółową prezentację już zapakowanego produktu. Najczęściej wykorzystywanym rodzajem poliolefiny jest poliolefina z perforacją lub nadrukiem. Ta pierwsza wykorzystywana jest przy pakowaniu wyrobów cukierniczych, a ta druga, szczególnie silna i niezmywalna, jest tworzona na specjalne zlecenie klienta.

Same (sprawdź najnowsze promocje na kador opakowania transportowe) to nie wszystko. Liczy się także bezpieczne przeprowadzenie całego procesu. W tym przydatne są wiązarki. Wiązarki do kartonów możemy sklasyfikować na automatyczne, półautomatyczne i ręczne. Ta bardzo poręczna maszyna zamyka proces pakowania, pozwalając szybkie opasanie kartonu taśmą, zgrzanie jej z nim, a potem odkrojenie pozostałej części. Dziś sposoby użycia wiązarek mają duży zasięg: dają radę zespalać rurki cieplne, a także pręty stalowe.

Tags: firmy, Produkty, opakowania, maszyny, maszyna, pakowanie, jakość, biodegradacja

Author: k.s.